İlk Kez Ne Zaman ve Nasıl Tıraş Olunur?

İlk Kez Ne Zaman ve Nasıl Tıraş Olunur?

Tıraşa başlamak için doğru zaman herkes için farklıdır. Yakınlarda yapılan bir araştırma, erkeklerin yaklaşık %85'inin sakallarını ilk kez 12 ila 16 yaşları arasında fark ettiğini, %76'sının ise ilk kez 14 ila 17 yaşları arasında tıraş olduğunu gösteriyor.

Tıraşa başlamak için doğru zaman geldiğinde, işte başlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

Sakalların İlk Uzadığı Yaygın Yerler

Normalde sakal ilk olarak şurada uzamaya başlar:

  • Üst dudak
  • Favoriler
  • Çene
  • Yanaklar
  • Boyun

Aynı zamanlarda olasılıkla göğüs, koltukaltı ve kasık kıllarını da görmeye başlarsınız ve kol ve bacaklarınızdaki kıllar daha koyu ve daha fırça gibi görünebilir. Erkek vücudu bakımı ve vücut kıllarının yönetimi hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için erkek bakımı kılavuzumuza bir göz atın.

İlke Kez Tıraş Nasıl Olunur?

İlk tıraşınıza hazır olduğunuzda Gillette SkinGuard Sensitive Tıraş Makinesini deneyin. Genç ve daha hassas ciltler için mükemmel bir üründür. Cilt durumunuza bağlı olarak akneyle tıraşa ilişkin bu ipuçlarına göz atabilirsiniz.

5 Basit Adımda Tıraş Nasıl Olunur?

Uzman gibi tıraş olmak için bu beş adımı uygulayın:

Adım 1: Yüzü Yıkama

Sakallarınızı temizleyip yumuşatmak için tıraştan hemen önce duş alın veya yüzünüzü yıkayın. Bu, bıçakların işini kolaylaştırır.

Adım 2: Cildinizi Hazırlama

Cildinizi biraz tıraş jeli veya köpüğü ile köpürterek hazırlayın. Jeller köpükten biraz daha kalındır; dolayısıyla SkinGuard Sensitive Erkek Tıraş Jeli gibi bir ürün ilk tıraş için mükemmeldir. Ayrıca içeriğinde boya veya alkol olmadığı için hassas ciltler için idealdir. Tıraş jeli ve köpük kıyaslaması konusunda daha fazla bilgi edinin.

Adım 3: Tıraşa Başlama

Tıraş bıçağıyla yüzünüzde hafif, nazik hareketler yapın. İşi bitirmek için çok fazla baskı uygulamanız gerekmez. Her zaman için de SkinGuard Sensitive Tıraş Makinesi gibi mükemmel bir tıraş makinesi kullandığınızdan emin olun.

Adım 4: Tıraş Olurken Yüzü Durulama

Tıraş olurken, tıraş jeli veya köpüğünü temizlemek için yüzünüzü durulayın ve bıçağı asla lavabo kenarına vurmayın veya bir havluyla silmeyin. Böyle hareketler tıraş makinenize zarar verip daha fazla çentik ve kesik oluşmasına neden olabilir.

Adım 5: Nemlendirme

Yüzünüzü ve boynunuzu son bir kez daha duruladıktan sonra nemlendirmeyi unutmayın. Bu adım, tıraştan sonra cildinizi rahatlatıp nemlendirecektir. Kusursuz bir tıraş hissi için Gillette Tıraş Sonrası Nemlendiricimizi deneyin ve mükemmel tıraş sonrası rutini konusunda daha fazla bilgi edinmeyi unutmayın.

Bu makale yararlı oldu mu?