Erkek vücut bakımı rehberi

Vücut tıraşı alışkanlığınıza ister bakım, ister adet, ister temizlik deyin, teknik ve düzen önemlidir. Ve göğüs kıllarınızı, koltuk altınızı ve kasık bölgenizi başarılı bir şekilde tıraş etmek doğru araçları kullanmaya olduğu kadar iyi tekniğe bağlıdır.

Gillette Çok Amaçlı STYLER gibi doğru araçlara sahip olursanız vücut kıllarınızı tıraş etmek oldukça basit bir iştir. Her seferinde mükemmel sonuç almak için şu adımları izleyin:

İPUCU 1: Sabit bir tarak boyu seçin

Düzelticinizin tarak boyunun doğru seçilmesi tıraş makinesiyle bir süredir ya da hiç dokunulmamış doğal uzama görüntüsü elde etmenizi sağlar. Gillette Çok Amaçlı STYLER seçim yapmanız için üç ayrı tarakla (2mm, 4mm, 6mm) sunulur.

İPUCU 2: Düzeltme

Vücut kıllarınızı düzeltin. Tıraş etmeden önce kılları düzeltmek bıçaklarda tıkanma olmasını engeller.

İPUCU 3: Duş

Su vücut kıllarınızın (fırça gibi olabilen) yumuşamasını sağlayacak ve bıçağın cildinizin üzerinden geçmesini kolaylaştıracaktır. Gillette STYLER su geçirmez olduğu için duş yaparken kıllarınızı düzeltebilirsiniz.

İPUCU 4: Tıraş jeliyle köpürtün

İyice köpürtmek kılları nemlendirir, bıçağın kaymasını sağlar ve vücudunuzu tıraş ederken cildinizi korur.

İPUCU 5: Bıçakların körleşip körleşmediğini kontrol edin

Körleşmiş bıçakları ya da eskimiş kayganlaştırıcı bantları ne yapmalı? Başlamadan önce yedek bıçağnızı değiştirmeniz gerekebilir.

İPUCU 6: Hafif, nazik hareketlerle tıraş olun

Şeki̇llendi̇ri̇ci̇ni̇ze Fusion5 bıçak takın. Cildinizi çekip gererek hafif, nazik hareketlerle tıraş olun, sık sık durulayın.

İPUCU 7: Bıçaklarınızı sık sık durulayın

Birkaç hareketten sonra bıçakları nazikçe musluğun altına tutun, hem arka hem de ön yüzeyini durulayın, sonra sallayarak fazla suyun akmasını sağlayın. Tıraş bıçağınızı lavaboya vurmayın ya da havluya sürtmeyin; bunlar bıçak parçalarının karmaşık tasarımını etkileyerek bıçağın ömrünü kısaltabilir. Bıçakları akan suyun altında durulamak biriken tıraş jellerinin, kılların ve ölü derilerin temizlenmesini sağlar.Bıçaklarınızı durulayın

İPUCU 8: Tıraş jelini gerektikçe yeniden sürün

Yumuşak bir tıraş elde etmek için aynı noktanın üzerini farklı yönlere doğru tıraş etmeniz gerekebilir. Vücudunuzda tıraş kızarıklıkları olmasını önlemek için tıraş bıçağıyla yeniden geçmeden önce tıraş jelini tekrar sürün.

İPUCU 9: Durulayın, kurulayın ve nemlendirin

Tıraştan sonra vücudunuzu nemlendirmek çok önemlidir – cildi rahatlatır

Tebrikler! Vücut bakımı 101 dersinden geçtiniz !

Gillette tıraş bıçakları ve tıraş makineleriyle kişisel bakımda seçenekleriniz sınırsız.

Bu makale yararlı oldu mu?