Gillette her zaman ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan erkekleri destekliyor

Gillette erkeklerin her gün en iyi şekilde görünmesini, hissetmesini ve formunda olmasını destekler

Bir erkeğin dünyaya neler sunduğunun, nasıl göründüğünün, hissettiğinin ve davranışta bulunduğunun dünya üzerinde doğrudan etkisi olduğuna inanıyoruz. Her zaman ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan erkekleri desteklememizin nedeni budur, bu nedenle tüm erkeklerin en iyi halini göstermelerine yardımcı olmak için kendi yerimizden katkıda bulunmaya kendimizi adadık.
Tıraş maki̇neleri̇ yapmaktan ancak onları daha fazla geli̇şti̇remedi̇ğimi̇z zaman vazgeçeceğiz. King C. Gillette
Kral C Gillette

Tıraşın tari̇hi̇

Gillette’in hikayesi, mükemmellik yolunda bitmek bilmeyen bir mücadeleyi anlatır. Bilim ve teknoloji tutkusunu yansıtır. Fakat hikaye her şeyden önce tıraş hakkındadır.

Modern tıraşın tarihi berber ile başlar.

Modern kartuşlu tıraş makinelerinin icadından önce en iyi, en sinekkaydı tıraşı elde etmenin yolu profesyonel bir sonuç için berberi ziyaret etmekti. Berberler tıraş konusunda son derece becerikliydi, çeşitli yüz ve kıl türleri konusunda deneyimlilerdi ve bu işi yapmak için ellerinde pek çok araç vardı.

Berber sakalları ve cildi yumuşatmak için sıcak havlu uyguladıktan sonra sakalları nemlendirmek ve cildi kayganlaştırmak için yogun bir tıraş katmanini yüze uygulardı.

Ardından cildi dikkatle, bölüm bölüm gererek düz bir yüzey yaratırdı. Düz tıraş bıçağına dogru baskıyı mükemmel açıyla uygulamak için parmak hassasiyeti, kıvrık bilek hareketleri ve gerçek bir yetenek gerekirdi.

Sonuç, müşterinin kendisini temiz, ferah ve pürüzsüz hissetmesi olurdu. Lüks ve dinlendirici bir deneyim olmasina ragmen masraflı ve zaman alıcıydı. Ve evde elde edilmesi zordu.

Erkeklerin sinekkaydı ve rahat bir tıraş elde edebilmesi için daha iyi ve bütçeye uygun bir yol olmalıydı. Berber koltugunu banyolara taşımak için bir çözüm gerekliydi.

King C. Gillette bu çözümü keşfetti. King Gillette, ilk güvenli tıraş bıçağını, berber tıraşının kalitesini evlere taşımak için özel olarak geliştirdi. Tasarımlarını, daha fazla gelişim mümkün olmayıncaya kadar geliştirmeye devam ettirmek istediyse de, erkek tıraş makinesinin evrimi, King Gillette’ten sonra da devam etti ve bugün adını taşıyan şirket tarafından hala sürdürülmektedir.

Tıraşın tarihi, erkek tıraş makinesinin evrimi ile paralel olarak gelişme gösterdi. Yedek bıçakların şekli ve bıçak sayısı zamanla degişiklik gösterdi. Başlıklar ve gövde arasına, berberin bileğinin kıvraklığını yansıtan, bıçaklar ve cilt arasında daha iyi temas yaratan dört yönlü hareket FlexBall Teknolojili Fusion5™ ProGlide eklendi.

Gillette tıraş bıçağının her yeni özelligi bizi berberlerin yeteneklerine ulaşma hedefine bir adım daha yaklaştırdı. Teknoloji ilerledikçe tıraş makinelerimiz, düzeltici bıçaklarımız, tıraş jellerimiz ve köpüklerimiz ve diğer erkek bakımı ürünlerimiz de gelişmektedir.

Tıraşın geleceği

Tıraşın tarihi hala Gillette’in erkek tıraş makinesi tasarımlarına yansımakta. Tıraş makinelerimizde ve bıçaklarımızda yaptığımız her değişiklik, mükemmel tıraşı yaratma konusundaki sonsuz tutkumuzun bir parçasıdır.

Her şey doğal olarak bir tıraş ile başladı

Onun vizyonu, size dünyadaki en iyi tıraş deneyimini sunabilmemiz için 100 yıldan fazla süredir yenilikçiliğiyle bize ilham vermekte. Ve işimiz daha bitmedi.

PROTOTİP

King C. Gillette, devrim niteliğinde bir fikir buldu Ancak cok ince ve cok güçlü kullan-at bıçaklar yapma fikri MIT'te eğitim almış bilim adamlar, tarafından imkansızgorüldü.

YENİ VE GELİŞMİŞ

Gillette® kuruluşundan itibaren en iyi tıraş performansını sağlama tutkusu ile yola çıktı. Ve bu yolda tıraş bıçaklarındaki ilk mekanik yeniliği gerçekleştirdi —yakın, hassas ve de konforlu bir tıraş sağlamak için bıçak açısını ideal şekilde ayarladı. İlk “hassas tıraş bıçağı.”

AYARLANABİLİR

Üç özellikli ilk ayarlanabilir tıraş makinesi piyasaya sürüldü - hafif, orta ve yoğun sakallar için. Toplam dokuz adet yeni ayar eklendi. İlk defa bıçak açısının yüz hatlarına göre ayarlanabilmesiyle işin yükü bilek hareketinden tıraş makinesine doğru kaymış oldu.

TECHMATIC

Techmatic bıçağa temas etmeden değiştirebilmeyi sağlayan mekanik bir sisteme sahip ilk tıraş makinesiydi. Gillette'in daha güvenli ve konforlu bir tıraş için geliştirdiği çözümlerden sadece bir tanesiydi. Bu tasarım, 30 yıldan uzun bir süredir bir Gillette klasiği olan Techmatic'in son derece stilize edilmiş ilk versiyonuydu; dönemin endüstriyel tasarım denemelerinden ilham alınarak tasarlanmıştı.

TRAC II®

Gillette, ilk çift bıçaklı tıraş sistemi olan Trac ll'yi üretti.

ATRA®

Gillette, yüz hatlarını takip ederek daha yakın bir tıraş sağlayan ilk çift bıçaklı oynar başlığa sahip Atra / Contour sistemini piyasaya sürdü.

ATRA PLUS®

Gillette Atra Plus / Contour Plus - kayganlaştırıcı bantlı ilk tıraş makinesi piyasaya sürüldü.

SENSOR®

Gillette, kendini otomatik olarak her yüz hattına göre ayarlayan, yüksek duyarlılığa sahip yaylar üzerine özel olarak monte edilmiş ilk çift bıçaklı tıraş makinesi Sensor'ı piyasaya sürdü.

FUSION

Gillette Fusion® tıraş makineleri Manual ve Power versiyonlarıyla ilk defa piyasaya çıktı. Gilette'in şimdiye kadarki en yakın ve en konforlu tıraş deneyimini sunan bu sistem, beş bıçaktan oluşuyor ve MACH3'ü her açıdan geride bırakıyordu.

FUSION PROGLIDE®

Bir erkeğin yüzündeki tüm hatlarla maksimum teması sağlamak için eklenen oynar başlıklı tıraş makinesi ile Gillette FlexBall/ tıraş devrimimizin yeni ürünü oluyor.

FUSION PROSHIELD®

Gillette Fusion ProShield® bıçaklardan önce ve sonra kayganlaştırıcılar ile tahrişe karşı koruma kalkanı sağlar. ProShield tıraş makineleri aynı zamanda FlexBall teknolojisine sahiptir.

GILLETTE SKINGUARD SENSITIVE

Gillette® SkinGuard, hassas ciltli ve tıraş makinesine bağlı batıklar yaşayan erkekler için cildi korumak ve tahrişi önlemek üzere özel olarak tasarlanmış ilk tıraş makinemizdir.

Gezegenimizi Korumak

ÇEVRESEL SÜRDÜRÜLEBILIRLIK

Gezegenimizi Korumak
Daha fazla bilgi edin
Toplumun En İyi Yanlarını Ortaya Çıkarmak

TOPLUMSAL SÜRDÜRÜLEBILIRLIK

Toplumun En İyi Yanlarını Ortaya Çıkarmak
Daha fazla bilgi edin