Nasıl tıraş olunur - yüz tıraşı ipuçları

Nasıl tıraş olunur — erkekler için yüz tıraşı ipuçları

Bugün yeni bir gün ve hazırlanmak, harika bir güne adım atmak için şimdi mükemmel zaman. Aşağıdaki ipuçlarımızı okuyarak yüzünüzü tıraş etmeyi öğrenin.

İster ilk defa tıraş olun ister bir profesyonel olun, daha pürüzsüz ve daha rahat bir tıraş için bazı ipuçlarımız var. Tıraş olmak çok kolaydır — hemen hemen her gün yaparız —buna rağmen doğru tıraş yöntemi hakkında çok tartışma vardır. Erkekler için araştırmanın yükünü omuzlarımıza aldık ve yüzünüzü basit bir şekilde tıraş etmek için sekiz adımdan oluşan bir rehber hazırladık.

İPUCU 1: Nemlendirin

İPUCU 1: Yüzünüzü Nemlendirin

Öncelikle, tıraş sırasında çizikleri, kesikleri ve tahrişi azaltmaya yardım etmek için cildi nemlendirin. Duştan hemen sonra veya duş alırken tıraş olmanızı öneriyoruz. Nemlendirme sakallarınızı yumuşatarak tıraş bıçağının daha kolay kaymasını sağlar. Yağ, kir veya ölü derileri gidermek için cildinizi temizleyin ve yüzünüzü rahat bir tıraşa hazırlayın.

İPUCU 2: Tıraş jeli uygulayın

İPUCU 2: Tıraş jeli uygulayın

Bir tıraş jeli veya köpüğü uygulayın – ürünü köpürtün ve yüzünüzün her tarafına yayarak sakallarıınızı nemlendirin. Bıçağın kayganlığını artırarak tıraş makinesine bağlı yanma ve tahriş riskini azaltın. Tıraş kremine neden ihtiyacınız olduğunu ve tıraş jelleri ile köpükleri arasındaki farkları buradan öğrenin.

İPUCU 3: Tıraş bıçakların körleşip körleşmediğini kontrol edin

İPUCU 3: Tıraş bıçakların körleşip körleşmediğini kontrol edin

Kayganlaştırıcı bantları kontrol edin; renkleri solmuş veya aşınmışsa ya da bıçaklar tıraş sırasında körlük hissi veriyor ise yeni bir başlık edinme zamanı gelmiş olabilir. Kampanyaya katılın. Dünya standartlarındaki bıçakların kapınıza teslim edilmesi için bugün Gillette Club’a üye olun!

İPUCU 4: Hafif, nazik dokunuşlarla tıraş olun

İPUCU 4: Hafif, nazik dokunuşlarla tıraş olun

Hafif, nazik dokunuşlar ile tıraş olun ve işi tıraş makinesine bırakın – Gillette ProShield yüz hatlarınıza uyum sağlayan Flexball özelliğine sahiptir.

İPUCU 5: Bıçaklarınızı sık sık durulayın

İPUCU 5: Bıçaklarınızı sık sık durulayın

Bıçaklarınızı sık sık durulayın. Unutmayın: tahrişe neden olabileceği için tıraş jeli olmadan tıraş olmayın veya aynı noktanın üzerinden tekrar tekrar geçmeyin. Tıraş makinesini musluğun kenarlarına vurmak, tıraş makinenizin hassas tasarımlı parçalarına ciddi şekilde zarar verebilir.

İPUCU 6: Kılın hem uzama yönüne hem tersine doğru tıraş olun

İPUCU 6: Kılın hem uzama yönüne hem tersine doğru tıraş olun

O halde, kılın uzama yönüne mi yoksa tersine doğru mu tıraş olmalısınız? Her iki yöntem de doğrudur. Sakal ve bıyık kılları her iki yöne doğru da uzar, bu nedenle tıraş olurken duruma göre hem uzama yönüne hem tersine doğru tıraş olabilirsiniz. Kendinizi en rahat hissettiğiniz yöne doğru tıraş olun. ProShield gibi ileri düzey çok bıçaklı bir tıraş makinesi, kılın uzama yönünün tersine doğru bile rahat tıraş olmanıza yardım eder.

İPUCU 7: Hassas düzeltici ile kenarları belirleyin

İPUCU 7: Hassas düzeltici İle kenarları belirleyin

Burun altı gibi erişilmesi zor yerleri veya favorilerinizi şekillendirmek için herhangi bir Fusion5 tıraş makinesinin arka tarafında yer alan hassas düzeltici’yi kullanın.

İPUCU 8: Nemlendirici veya tıraş losyonu uygulayın

İPUCU 8: Nemlendirici veya tıraş losyonu uygulayın

Yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve havluyla dokunarak kurulayın. Nemi geri kazandırmak ve cildinizi rahatlatmak için nemlendirici bir tıraş losyonu uygulayın.

Yüzünüzü tıraş etmek konusunda artık tam bir uzman oldunuz!

Yüzünüzü tıraş etmek konusunda artık tam bir uzman oldunuz!

Gillette’ten daha fazla erkek bakım ipuçları almak için aşağıdaki ilgili yazılar kısmına göz atın.

Bu makale yararlı oldu mu?