Hassas Ciltli Erkekler İçin Tıraş İpuçları

Hassas cilt tıraşı rehberi

Tıraş olurken tıraş makineniz yüzünden tahriş, yanma ya da kesik problemleri yaşıyorsanız, hassas ciltte tıraş ipuçlarını görmek için okumaya devam edin ve tahriş olmadan daha pürüzsüz ve daha konforlu bir tıraşa hazır olun!

Tahrişsiz tıraş olma kılavuzu

1

ADIM:

Cildinizi nemlendirin ve hazırlayın

İlk olarak cildinizi ve yüz kıllarınızı nemlendirin. Ilık bir duş esnasında ya da sonrasında tıraş olmak kılları yumuşatır ve tıraş makinesinin daha kolay kaymasına izin verir. Yağı, kiri veya ölü tabakayı gidermek için bir yüz peelingi ya da jeli kullanın.
2

ADIM:

Köpürtün

Hassas ciltler için tasarlanmış yüksek kaliteli bir tıraş jeli, köpüğü ya da kremi kullanın. Köpürtün ve tıraş olurken tahrişe karşı korumaya yardımcı olması için tüm yüzünüze yayın. Başlamadan önce jelin iyice nüfuz etmesine izin verin.
3

ADIM:

Tıraş olun

Hepsinden önemlisi, hassas ciltler için tasarlanmış, bıçakların kıllarınızı tıraş ederken cildinizi koruduğu klinik olarak kanıtlanan Skinguard teknolojisine sahip Gillette SkinGuard tıraş makinesi kullanın. Tıraş olmaya başlamadan önce bıçaklarınızı kontrol edin: keskinliğini kaybetmiş bıçaklar çekme ve batığa neden olabilir, tahrişe ve yanmaya yol açabilir. Hafif, nazik vuruşlarla tıraş edin. Tahrişe neden olabileceğinden aynı alana çok fazla vuruş uygulamamaya dikkat edin. Bıçakları sıkça durulayın ve tıraşa devam ederken yeniden tıraş jeli uygulayın. Yüzdeki kıllar çok yönde büyür; en rahat hissettiğiniz yönde tıraş olmaya çalışın. Yüzünüzün en hassas bölgelerini en sona saklayın. Tıraş jeline nüfuz etmesi için ne kadar çok süre tanırsanız, kıllar o kadar fazla yumuşar ve kesilmeleri o kadar daha kolay olur. Burun altı gibi tıraş edilmesi zor yerleri tıraş etmek için arkada bulunan tek bıçaklı Hassas Düzeltici Bıçağı kullanın.
4

ADIM:

Cildinizi yatıştırın

Yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve havluyla dokunarak kurulayın. Cildinize kaybettiği nemi geri kazandırmak ve cildinizi rahatlatmak için nemlendirici bir tıraş losyonu uygulayın.

Bu makale yararlı oldu mu?