Sakal tiraşI İpuçlari: ters yöne tiraş

Ters yönde sakal tıraşı nasıl yapılır

Sakalın çıkış yönüne doğru mu yoksa ters yöne mi tıraş olunması gerektiği, tıraş hakkında en sık sorulan sorulardan biridir. Sakalınızla aynı yönde tıraş olurken cildinizin tahriş olmasını engelleyebilirsiniz, ancak bu şekilde istediğiniz yakın ve pürüzsüz tıraşa ulaşamazsınız. İşte tıraş olurken cildinizdeki tahrişi en aza indirerek ters yöne tıraş olmanız için bazı ipuçları:

İlk önce elinizle veya bir kart yardımıyla yüzünüzü kontrol ederek sakalınızın çıkış yönünü belirleyin. Sakalınızın direnç gösterdiği yön, çıkış yönünün tersidir.

Sonrasında, özellikle de sakalınız sertse cildinizi en az üç dakika boyunca ıslatın (sıcak bir duş bunun için idealdir), çünkü bu işlem sakalınızı kesmek için gerekli eforu %70'e kadar azaltabilir.

ArdındanMACH3 Tıraş Jeli gibi kaliteli bir tıraş jeli uygulayın. Böylece çizik ve kesikleri önleyerek daha rahat ve yakın bir tıraş için sakalınızı yumuşatabilirsiniz.

Son olarak da, önce sakalın çıkış yönüne göre ve ardından ters yöne tıraş olmayı deneyin. Ters yöne tıraş olmadan önce yeniden tıraş jeli veya köpük uygulamak faydalı olabilir.

Bu makale yararlı oldu mu?