Sakal nasıl kesilir: Doğru Araçlar ve Teknikler

Bıyık düzeltme yöntemleri

Biraz düzeltme ile en yüksek etki elde edilebilir. Gillette® sakalınızın tüm ilgileri toplaması için ihtiyacınız olan tüm ipuçları, hileler ve araçları size sunar.

Birinci Adim

Sakalınızı duştan sonra ve sakalınız nemliyken kesin

Sakalınızı duş aldıktan sonra ve sakalınız nemliyken düzeltin. Böylece kıllarınız nemli ve kesmesi daha kolay olacaktır.

İkinci Adım

Tarayarak sakalınızı yatıştırın

Sakalınızı tarayarak yatıştırın. Böylece düğümler açılabilir ve sakalınız en iyi biçimde şekillendirilmeye hazırlanabilir.

Üçüncü Adım

Süpürme hareketiyle sakalı kesin

3'ü 1 arada Gillette Styler ürününü kullanarak dengeli bir düzeltme sonucu elde edebilirsiniz; üç kılavuz tarağı ile tutarlılık sağlayabilirsiniz. En iyi düzeltme sonucu için, cildinizi çekerek gerin ve yüzünüzden uzakta, taramaya hareketi ile kırpın.

Dengeli düzeltme için 3'ü 1 arada Gillette Styler kullanın

Dördüncü Adım

En iyi şekillendirme sonucu için sakalınızı boyun ve yanaklardan daha kısa kesin

Unutmayın, kötü düzeltme işleminin geri al düğmesi yoktur; o nedenle uzunluğu kontrol etmek için daha uzun bir kılavuz tarakla işe başlayın. En iyi şekillendirme sonucu için, sakalınızı boynunuz ve yanaklarınızda daha kısa olarak düzeltin. Çenenizdeki kılları yumuşak bir geçiş etkisi için daha uzun tutun. İlham almak için bu tarzlardan yararlanın.

Beşinci Adım

dudağınızın üzerinde uzanan tüyleri çıkarın

Kestikten sonra, bıyık kıllarınızı aşağı doğru tarayın ve dudağınızın üzerinden uzanan kılları hareketlendirmek için kılavuz tarağını çıkarın.

Altıncı Adım

kalan tüyleri almak için makas kullanın

Gerekirse, geride kalan kıllara doğrudan saldırmak için makasla işlemi tamamlayın.

Yedinci Adım

Sakalınızı yumuşak ve sağlıklı tutmak için sakal yağı kullanın

Sakalınızı yumuşak ve sağlıklı tutmak için sakal yağı kullanın. Bu hafif yağlar sakal kıllarınızdaki ve cildinizdeki nemin tutulmasını sağlar ve söz dinlemeyen sakallar ve bıyıkları yatıştırır.

Bu makale yararlı oldu mu?