Jilet Yanmasını ve Tıraş Sonrası Tahrişi Önleyin

Tıraş makinesine bağlı yanma ve tahrişi önleme ve tedavi etme

Spor salonundayken yanma mı hissediyorsunuz? Harika. Tıraş makinenize bağlı yanma mı hissediyorsunuz? Pek harika sayılmaz. Tıraş makinesine bağlı yanma hepimizin zaman zaman yaşadığı bir şeydir, ancak doğru adımlar ile başa çıkılabilir. Nedenleri, önleme ipuçları ve tedavilerini aşağıda keşfedin.

Bu nedir?

Tıraş makinesi yanması veya tıraş makinesi kızarıklığı, kuru tıraş olma, biraz fazla sert tıraş olma veya kör bıçaklarla tıraş olmaya bağlı bir cilt tahrişidir. Genellikle, tıraş olduktan birkaç dakika sonra ortaya çıkar ve yeterince kötü ise kızarıklık biçiminde olabilir. Tıraş makinesi yanması ve kızarıklığı, kıl dönmesinden kaynaklanan bir rahatsızlık olan klinik tıraş makinesi batığı ile aynı değildir. Tıraş makinesi batıklarıyla nasıl başa çıkacağınızı burada öğrenebilirsiniz.

Nedenleri:

Kuru tıraş olma

Daima bir tıraş jeli veya köpüğü kullanın. Traş jel ve köpükleri tıraş makinenizin yüzünüzde kaymasına yardımcı olan cildi koruyan kayganlaştırıcılara sahiptir ve tıraş olurken nemin ciltte tutulmasını sağlayabilir. Kıllar nemlendirildiğinde şişer ve yumuşar, böylece tıraş makineniz kıllar arasından daha kolayca kayar. Bunun sonucunda takılma ve çekme azalır, cildinizde daha az sıyrılma ve tahriş olur. Tavsiyemiz bu üründür.

Fazla sertçe bastırma

Tıraş makinenizi fazla sert biçimde kullanmak tıraş makinesi yanmasına giden hızlı yoldur. Yüzünüzü dergi kapaklarına layık tutmak için tıraş kremi veya jeli tabakasının üzerine hafifçe bastırarak ilerleyin. Bırakın tıraş makinesi işini yapsın.

Sakalınızı yumuşatmak için Gillette Fusion Tıraş Jeli kullanın

Önleme İpuçlari:

Bıçaklarınızı değiştirin

Kendinizi kötü bıçaklar ile yakmayın. Rahatsızlık hissetmeye başladığınızda, kör bıçaklarınızı yenisiyle değiştirerek tıraş sırasında takılma ve çekmeyi azaltabilirsiniz.

Çift darbe nedeniyle cildiniz yanmasın

Erkekler tıraş olurken ortalama 170 darbe atar ve bunların neredeyse 120'si ikinci darbedir. Tıraş kremini sıyırdıktan sonra, darbeleri tekrarlama konusunda temkinli olun çünkü bu durum kayganlığı azaltarak, tıraş sırasında tahrişe neden olabilir. Neyse ki, Gillette® SkinGuard tıraş makinemiz tahrişe son vermek için tasarlanmıştır. Bıçaklar arasında konumlandırılmış benzersiz SkinGuard ile, batık ve tahrişi en az indirgeyerek ve kılları cilt seviyesinde keserek tahrişi önlemeye yardımcı olacak şekilde çalışır.

Hafifçe bastırın

Yüzünüzün cildi hassastır. Tıraş makinesi yanması, tahrişi ve kesiklerinden kaçınmak için ihtiyatla ve hafif ölçüde basınç uygulayarak tıraş olun.

Bakim yöntemleri:

Tıraşınızı, cildinizi tazeleyip nemini yeniden kazandırarak cildinizin daha rahat bir hisse kavuşmasını sağlayan nemlendirici bir after shave jel veya losyon ile tamamlayın. Biz bunları tavsiye etmekteyiz.

Bu makale yararlı oldu mu?