Tıraş Kızarıklığını Önleyin: Gillette Sabitleyici Bıçaklar

Tıraş kızarıklığını önlemeye yardımcı olur: Gillette’in dengeleyici bıçakları

Bıçak sabitleyicisinin önemi

Bıçak sabitleyicisinin önemi

İnişli çıkışlı bir arazide araç kullanırken süspansiyon yolculuğunuzu daha rahat hale getirir. Bisikletinizde, bir otomobilde, kamyonda veya bir motosiklette, ister uzak, ister yakın bir mesafede gidiyor olun, altınızdaki süspansiyon önünüze çıkacak olan yolları, ister kaygan ve ıslak, ister taşlık ve dengesiz olsun, fethetmenizi sağlar.

Süspansiyon, tıraş bıçağının önemli bir parçasıdır

Süspansiyon pek çok aletin ve makinenin önemli bir parçasıdır fakat bunun bir tıraş makinesinde nasıl işe yaradığını anlamayabilirsiniz.

Yüzünüzdeki cilt göze pürüzsüz gözükse de aslında taşlık bir arazide olduğu gibi inişli çıkışlı bir yapıya sahiptir. Yüzünüze bir büyüteçle bakıldığında pek çok tepe, vadi ve krater göze çarpar. Boynunuzun yüzeyi daha da inişli çıkışlıdır.

Zorluk, usturanızı yüzün inişli çıkışlı yüzeyi üzerinde kaydırmaktır.

Zorluk, düz olan tıraş bıçağınızı bu inişli çıkışlı yüzeyin üzerinden kaydırarak pürüzsüz, sinekkaydı, konforlu bir tıraş elde etmektir – tıraş kızarıklığına yol açmadan.

Tıraş makinesi süspansiyonu yani bıçak sabitleyici işte bu noktada devreye girer.

Tıraş bıçağı sabitleyici nasıl işe yarar

Fusion5'te jilet sabitleyici

Gillette MACH3 ve Fusion5 tıraş makinelerindeki her bıçak bağımsız, parmak benzeri yaylara oturur. Bu da her tıraş bıçağının elin baskısına ve cildin yapısındaki değişikliklere göre yükselip alçalmasını sağlayarak her türlü cilt üzerinde sinekkaydı ve rahat bir tıraş sağlar.

Sonuç: Tıraş kızarıklığı riskini azaltan sinekkaydı ve konforlu bir tıraş.

Bıçak sabitleyici tıraş kızarıklığını önlemeye yardımcı olur.

Tıraş kızarıklığını ve tahrişi önlemeye yardımcı olmak için yapabileceğiniz pek çok ilave şey vardır:
  • Cildinizi her tıraştan önce iyice yıkayın.
  • Cildinizin kayganlığını artırmak için tıraş jeli veya köpüğü ile nemlendirin.
  • Gillette MACH3 gibi 3 bıçaklı veya Gillette ProGlide gibi 5 bıçaklı bir tıraş makinesi seçin. Çok bıçaklı tıraş makineleri, daha az tahriş ile daha sinekkaydı ve daha rahat şekilde tıraş olmayı sağlar (tek bıçaklı tıraş makinelerine kıyasla).
  • Tahrişe karşı koruma sağlamak için Gillette ProShield gibi, bıçaklardan önce ve sonra kayganlaştırıcı bandı bulunan bir tıraş makinesi seçin.
hassas tıraş bıçağı ve bıçak sabitleyici pürüzsüz tıraşın bir parçasıdır

Hassas tıraş makinesi ve bıçak sabitleyicisi, pürüzsüz tıraş denkleminin yalnızca bir bölümüdür fakat tıraş kızarıklığını önlemenin önemli – ve genellikle göz ardı edilen – bir aşamasıdır. Gillette tarafından günlük tıraş ritüeline getirilen yeniliklerden yalnızca birisidir.

Bu makale yararlı oldu mu?