tıraş döküntülerini önleyin: yağlama hakkında her şey

Tıraş kızarıklığını önlemeye yardımcı: kayganlaştırma hakkında her şey

Kuru yüzeyler sürtünmeye yol açar

Kuru bir yüzeyi başka bir kuru yüzeye sürtmek zordur.
Derideki ustura karatahtadaki kuru tebeşir gibidir

Tebeşirin tahtada çıkardığı tiz sesi aklınıza getirin. Kuru tebeşir, tahtanın yüzeyinde atlama yapar ve kesik kesik kayar. Tebeşir izi pürüzsüz görünmesine rağmen aslında pürüzsüz değildir – izler inişli çıkışlı bir yüzeye sahiptir.

Bıçağın üzerindeki yağlama şeridi, karatahta üzerindeki sıvı tebeşir gibidir

Bu da sürtünmenin veya bir kayganlaştırıcı olmamasının bir sonucudur.
Şimdi sıvı kullanılan tebeşir kalemlerini hayal edin. Sıvı tebeşir kalem ile yazmak, tahtanın yüzeyinde kayarak pürüzsüz, keskin bir çizgi yaratır

Sürtünmeyi azaltmak için kayganlaştırıcı şeritlere sahip Gillette tıraş makinelerini kullanın

Aradaki fark, azalan sürtünmedir. Sürtünme, kalemin kayganlaştırma özelliği sayesinde azalmıştır. İş tıraşa gelince, sert bir yüzeyin üzerinden pürüzsüz bir şekilde geçmek zor bir işlemdir.

Daha pürüzsüz bir tıraşın sırrı da farklı değildir. Hem cilt hem de tıraş başlığı iyi bir kayganlığa sahip olduğu zaman bıçaklar en iyi sonucu verir.

Sürtünmeyi azaltmak için Gillette tıraş jeli uygulayın

Pürüzsüz tıraşın sırrı sürtünmeyi azaltmaktır. Kayganlaştırıcı kullanarak tıraşın yarattığı sürtünmeyi azaltabiliriz.

Cildi kayganlaştırmak kolaydır: ılık su ve tıraş kremi yeterlidir. Favoriniz olan Gillette tıraş jeli veya köpüğü ile cildinizi köpürtün.

Fakat rahat bir tıraş için tıraş başlığını kayganlaştırmak daha zordur. Kayganlaştırıcı bandı keşfetmemizin nedeni de budur.
ProGlide tıraş makinesi yağlama şeridi bıçağın üzerinde bulunur

Gillette tıraş bıçaklarınızın üzerinde bulunan kayganlaştırıcı bant küçük bir süngere benzetilebilir.

Şeritte, suyu seven polimerlerden oluşan ve Polietilen Glikoller (PEGler) adı verilen bir formül bulunur ve bu formül tıraş sırasında her dokunuşla şeritten salgılanır. Bu polimerler su ile temas ettiği zaman şişer, açılır ve cildinize yayılarak tıraşı daha da kaygan hale getirir.

Tıraş jeli ve köpüğü bir bölgenin üzerinden tüm sakalları alabilmek için tekrar tekrar geçtikçe silinir ve etkisi azalabilir. Bu da ciltte daha az koruma demektir ve tıraş kızarıklığına yol açabilir.
Fusion ProShield tıraş makinesi, tıraş sırasında cilde özen gösterir

ProShield tıraş makinesi, adının da bize anlattığı gibi ekstra koruma için bıçakların ön tarafında bir kayganlaştırıcı banda sahiptir. Bıçaklardan önce ve sonra kayganlaştırma özelliği sayesinde siz tıraş olurken tahrişe karşı koruma sağlanır.

Bu makale yararlı oldu mu?