Sirtinizi nasil tiraş etmeli̇si̇ni̇z

Sırtınızı nasıl tıraş etmelisiniz

Sırt kıllarını tıraş etmek muhtemelen tıraş olma alışkanlığının en zorlu kısmıdır. Ama sırt kıllarınızı tıraş etmeyi öğrenmenin hiç de zor olması gerekmiyor.

Gillette Çok Amaçlı STYLER gibi doğru araçlara sahip olursanız sırt kıllarınızı tıraş etmek oldukça basit bir iştir. Her seferinde mükemmel sonuç almak için şu adımları izleyin:

İPUCU 1: Bir yardımcı bulun

Sırtınızdaki kılların nasıl tıraş edileceğini öğrenmesi gereken yalnız siz değilsiniz; kendinize bir yardımcı bulup ona da sırtınızdaki kılların nasıl tıraş edileceğinin inceliklerini öğretmelisiniz. Bu hayatın gerçeği: Aşırı yetenekli biri olmadığınız sürece sırtınızdaki her noktaya ulaşabilmeniz mümkün değildir.

İPUCU 2: Sabit bir tarak boyu seçin

Düzelticinizin tarak boyunun doğru seçilmesi tıraş makinesiyle bir süredir ya da hiç dokunulmamış doğal uzama görüntüsü elde etmenizi sağlar. Gillette Çok Amaçlı STYLER seçim yapmanız için üç ayrı tarakla (2mm, 4mm, 6mm) sunulur.

İPUCU 3: Düzeltme

Sırtınızdaki kılları düzeltin. Tıraş etmeden önce kılları düzeltmek bıçaklarda tıkanma olmasını engeller.

İPUCU 4: Duş

Su sırtınızdaki kılların (fırça gibi olabilen) yumuşamasını sağlayacak ve bıçağın cildinizin üzerinden geçmesini kolaylaştıracaktır. Gillette STYLER su geçirmez olduğu için duş alırken kıllarınızı düzeltebilirsiniz.

İPUCU 5: Tıraş jeliyle köpürtün

İyice köpürtmek kılları nemlendirir, bıçağın kaymasını sağlar ve sırtınızı tıraş ederken cildinizi korur.

İPUCU 6: Bıçakların körleşip körleşmediğini kontrol edin

Körleşmiş bıçakları ya da eskimiş kayganlaştırıcı bantları ne yapmalı? Başlamadan önce yedek bıçağnızı değiştirmeniz gerekebilir.

İPUCU 7: Hafif, nazik hareketlerle tıraş olun

Şeki̇llendi̇ri̇ci̇ni̇ze Fusion5 bıçak takın. Cildinizi çekip gererek hafif, nazik hareketlerle tıraş olun, sık sık durulayın.

İPUCU 8: Bıçaklarınızı sık sık durulayın​​​​​​​​​​​

Birkaç hareketten sonra bıçakları nazikçe musluğun altına tutun, hem arka hem de ön yüzeyini durulayın, sonra sallayarak fazla suyun akmasını sağlayın. Tıraş bıçağınızı lavaboya vurmayın ya da havluya sürtmeyin; bunlar bıçak parçalarının karmaşık tasarımını etkileyerek bıçağın ömrünü kısaltabilir. Bıçakları akan suyun altında durulamak biriken tıraş jellerinin, kılların ve ölü derilerin temizlenmesini sağlar.

İPUCU 9: Tıraş jelini gerektikçe yeniden sürün

Yumuşak bir tıraş elde etmek için aynı noktanın üzerini farklı yönlere doğru tıraş etmeniz gerekebilir. Sırtınızda tıraş kızarıklıkları olmasını önlemek için tıraş bıçağıyla yeniden geçmeden önce tıraş jelini tekrar

İPUCU 10: Durulayın, kurulayın ve nemlendirin

Tıraştan sonra sırtınızı nemlendirmek çok önemlidir – cildi rahatlatır

Tebrikler! Vücut bakımı 101 dersinden geçtiniz !

Gillette tıraş bıçakları ve tıraş makineleriyle kişisel bakımda seçenekleriniz sınırsız.

Bu makale yararlı oldu mu?