Hiçbir tüyü kaçırmayın: flexball teknolojisine sahip Gillette tıraş makinelerini deneyin

Temiz bir tıraşın zorlukları

Hepimizin başına gelmiştir:

Tıraş ritüelinize hazırlanmaktasınız. Kaliteli bir tıraş jeli veya köpüğü ile yüzünüzü iyice köpürttünüz ve tıraşa başlamaya hazırsınız. Pek çok bıçağa sahip yeni ve keskin bir tıraş makineniz var. Yüzünüzün her noktasını dikkatle tıraş etmeye zaman ayırırsınız – yanaklarınız, çeneniz ve çene çizginiz. Yüzünüzü durularsınız, kurularsınız ve aynaya bakarsınız…

Ve geride kalan tek tük kılları fark edersiniz.

Ne yaptığınızı oysa iyi biliyorsunuz. Bu, günlük bir ritüeldir. Fakat bu kıllar neden oradadır? Ve hepsini nasıl tek seferde alabilirsiniz?!

Tıraş makinesi, yüzünüze uyum sağlamak üzere evrim geçirir

İşin sırrı, yüz hatlarınızdadır. Hatlarınız dümdüz olsaydı bıçağın üzerlerinden kayması kolay olurdu.

Fakat her yüz farklı açılara sahiptir: çene, çene altı ve çene kemiği köşeleri, her erkekte benzersiz ve farklı olan özelliklerdir.

Tıraş makinesini bu engellerin üzerinden ve etrafından geçirmeye çalışırsınız, fakat tıraş bıçağı düz olmasına rağmen yüzünüz dümdüz değildir. Tıpkı inişli çıkışlı bir bahçenin çimlerini biçmek gibi.

Tıraş makinesinde yeniliklere yabancı değiliz. 1901 yılında ilk güvenli tıraş makinemizin tanıtımından sonra evde tıraşı sürekli olarak geliştirecek yeni yollar keşfetmeye devam ettik.

Gillette, 1977 yılında Gillette Countour ve Gillette Atra ile ilk oynar başlıklı tıraş bıçağını piyasaya sürdü.

1998 yılında Gillette MACH3’ün ortaya çıkmasıyla ise oynar başlığı ortadan ön tarafa aldık ve basıncı yükünü daha konforlu ve daha sinekkaydı bir tıraş için bıçaklardan kaldırdık.

Fakat başlığın hareket kabiliyeti yine de aşağı ve yukarı hareketler ile sınırlıydı.

FlexBall teknolojisi ile dört yönlü hareket

Gillette en sonunda bu zorluğa bir çözüm buldu: başlık hareketinde yeni bir boyut yaratmak. FlexBall adını verdiğimiz bu yeniliği, Fusion5 ProGlide ve Fusion5 ProShield tıraş makinelerinde bulabilirsiniz.

FlexBall teknolojisi, tıraş makinesi gövdesi ve başlığı arasında devrim yaratan dört yönlü harekettir.

Tıpkı bileğiniz gibi hareketli olan FlexBall dönüşü, yüz hatlarınıza uyum sağlayarak bıçağın tıraş boyunca ciltle harika şekilde temas halinde kalmasını sağlar.

Adı ‘FlexBall’. Görevi: hiç bir kılı kaçırmamak.

Bu makale yararlı oldu mu?