Göğsünüzü nasıl tıraş etmelisiniz

Göğüs kıllarınızı tıraş etmek normal hijyen alışkanlığınızın bir parçası da olsa, meraktan denediğiniz bir şey de olsa, Gillette istediğiniz görüntüye ve hisse kavuşmanız için gereken araçlara ve ipuçlarına sahiptir.

Gillette Çok Amaçlı STYLER gibi doğru araçlara sahip olursanız göğüs kıllarınızı tıraş etmek oldukça basit bir iştir. Her seferinde mükemmel sonuç almak için şu adımları izleyin:

İPUCU 1: Sabit bir tarak boyu seçin

Düzelticinizin tarak boyunun doğru seçilmesi tıraş makinesiyle

Düzelticinizin tarak boyunun doğru seçilmesi tıraş makinesiyle bir süredir ya da hiç dokunulmamış doğal uzama görüntüsü elde etmenizi sağlar. Gillette Çok Amaçlı STYLER seçim yapmanız için üç ayrı tarakla (2mm, 4mm, 6mm) sunulur.

İPUCU 2: Düzeltme

Göğüs kıllarınızı düzeltin

Göğüs kıllarınızı düzeltin. Tıraş etmeden önce kılları düzeltmek bıçaklarda tıkanma olmasını engeller.

İPUCU 3: Duş

duş almak

Su (fırça gibi olabilen) göğüs kıllarınızın yumuşamasını sağlayacak ve bıçağın cildinizin üzerinden geçmesini kolaylaştıracaktır. Gillette STYLER su geçirmez olduğu için duş yaparken kıllarınızı düzeltebilirsiniz.

İPUCU 4: Tıraş jeliyle köpürtün

Tıraş jeliyle köpürtün

İyice köpürtmek kılları nemlendirir, bıçağın kaymasını sağlar ve göğsünüzü tıraş ederken cildinizi korur.

İPUCU 5: Bıçakların körleşip körleşmediğini kontrol edin

kör bir bıçak kullanmayın

Körleşmiş bıçakları ya da eskimiş kayganlaştırıcı bantları ne yapmalı? Başlamadan önce yedek bıçağnızı değiştirmeniz gerekebilir.

İPUCU 6: Hafif, nazik hareketlerle tıraş olun

Hafif, nazik hareketlerle tıraş olun

ŞEKİLLENDİRİCİNİZE ProGlide bıçak takın. Göğsünüzü dış tarafından başlayıp içeriye doğru tıraş edin. Düzgün bir tıraş yüzeyi oluşturmanız gerektiğinden kaslarınızı gerin./tr-tr/urunler/tiras-bicaklari/proglide-tiras-bicaklari

İPUCU 7: Bıçaklarınızı sık sık durulayın

Bıçaklarınızı sık sık durulayın

Birkaç vuruştan sonra bıçakları nazikçe musluğun altına tutun, hem arka tarafını hem de ön tarafını durulayın, sonra sallayarak fazla suyun akmasını sağlayın. Tıraş bıçağınızı lavaboya vurmayın ya da havluya sürtmeyin; bunlar bıçak parçalarının karmaşık tasarımını etkileyerek bıçağın ömrünü kısaltabilir. Bıçakları akan suyun altında durulamak biriken tıraş jellerinin, kılların ve ölü derilerin temizlenmesini sağlar.

İPUCU 8: Göğüs uçlarınızın etrafında dikkatli olun​​​​​​​​​​​

Göğüs uçlarınızın etrafında dikkatli olun

Doğrudan üzerinden değil, etrafından geçin. Her ihtimale karşı göğüs uçlarınızın etrafını tıraş ederken diğer elinizin parmak uçlarıyla göğüs uçlarınızı kapatabilirsiniz

İPUCU 9: Tıraş jelini gerektikçe yeniden sürün

Tıraş jelini gerektikçe yeniden sürün

Yumuşak bir tıraş elde etmek için aynı noktanın üzerini farklı yönlere doğru tıraş etmeniz gerekebilir. Göğsünüzde tıraş kızarıklıkları olmasını önlemek için tıraş bıçağıyla yeniden geçmeden önce tıraş jelini tekrar sürün.

İPUCU 10: Durulayın, kurulayın ve nemlendirin

Durulayın, kurulayın ve nemlendirin

Tıraştan sonra göğsünüzü nemlendirmek çok önemlidir – cildi rahatlatır

Tebrikler! Vücut bakımı 101 dersinden geçtiniz !

Tebrikler! Göğüs tıraşında ustalaştın

Gillette tıraş bıçaklar ve tıraş makineleriyle kişisel bakımda seçenekleriniz sınırsız.

Bu makale yararlı oldu mu?