Kalin veya sert sakallar İçİn tiraş İpuçlari

Kalın veya sert sakallar için tıraş ipuçları

Tıraş olurken rahatsızlık hissediyorsanız, bunun nedeni sakalınızın yapısına uygun şekilde tıraş olmamanız olabilir. Sakalınıza eziyet etmenize hiç gerek yok. Aşağıdaki öneriler daha rahat tıraş olmanıza yardımcı olacaktır.

Yıkayın ve nemlendirin:

Tıraş olmadan önce sakallarınızın yumuşamasına yardımcı olmak için ProGlide Tıraş Jeli gibi bir tıraş jeli kullanın. Ayrıca sakalınızı yumuşatıp kesmeyi kolaylaştırmak için tıraş olmadan önce cildinizi en az üç dakika boyunca ılık suyla ıslatın.

Her zaman size uygun bir tıraş jeli kullanın:

ProGlide® Tıraş Jeli son derece yakın bir tıraş için tıraş makinenizin rahatça kaymasını sağlamak üzere sakalınızı yumuşatmaya yardımcı olurken aynı zamanda da cildinizi çizik ve kesiklere karşı korur.

Gelişmiş bir tıraş makinesi kullanın:

Daha rahat ve daha az tahrişe yol açan bir tıraş için her bir bıçağın üzerindeki basıncı azaltmaya yardımcı olan ProGlide Power gibi bıçakları birbirine yakın ve çok bıçaklı bir tıraş sistemi kullanın.

En iyi kısmı en sona bırakın:

Dudağınızın üst kısmını ve ağzınızın kenarlarını tıraşın sonuna bırakırsanız tıraş jeli daha iyi nüfuz eder ve sakalınızı yumuşatarak kesmenizi daha kolay hale getirir.

Tıraş bıçağınızı kontrol edin:

Sakallarınızın çekildiğini fark ettiğinizde veya rahatsızlık hissettiğinizde bıçağınızı değiştirin. Bazı tıraş sistemlerinde optimum tıraş deneyimini sağlama özelliğini yitirdiğinde beyazlayan bir gösterge bandı bulunmaktadır.

Bu makale yararlı oldu mu?