Yuvarlar Yüzler için 6 En Popüler Sakal Stili

Yuvarlar Yüzler için 6 En Popüler Sakal Stili

İstediğiniz stili tercih edebilirsiniz ancak bazı sakal stilleri yuvarlak yüzlere daha çok yakışır. Bu yüz şekli için popüler stil ipuçları arasında saçınızı kısa kesmeniz, uzun favorilerden kaçınmanız ve ense çizginizi kısa tutmanız sayılabilir. Doğru stil yüzünüzü ince gösterebilir, genç ve şık görünmenizi sağlayabilir.

Bu iş için en iyi araçlara sahip olduğunuzdan emin olun, ardından yüzünüze en yakışanı bulmak için bu sakal stillerine göz atın.

Yuvarlak Yüze Sakal Stilleri

Van Dyke Sakal

Van Sakal stili

Bu görünümü (300 yılı aşkın bir süre önce yaşanmış olan) Sir Anthony van Dyck adlı ressama borçluyuz. “Van Dyke” temel olarak ayrı bir bıyığın eşlik ettiği tam bir keçi sakalıdır.

Kısa Kutu Sakal

Kısa Kutu Sakal stili

Bu stilde sakalınızın yüzünüzü sarması gerekir. Çenenizin altında sağlam bir sakal çizgisi oluşturmak ve yüzünüzün yan kısımlarının ince ve düzgün kesilmesini sağlamak için sakal düzeltici kullanın. İşte Kısa Kutu Sakal.

Balbo Sakal

Balbo Sakal stili

Kısa Kutu Sakal'ı düşünün ama favoriler olmasın. Bir Balbo Sakalda çene üzeri daha dolgun sakal ile havada bir bıyık vardır. Elmacık kemikleri boyunca açılı tıraş görünümü tamamlar.

Çapa Sakal

Çapa Sakal stili

Bıyığı çene hattı boyunca biraz sakalla birleştirirseniz Çapa Sakalınız olur. Yüzünüzün geri kalanını temiz bir şekilde tıraş etmeden önce sakal şeklinizi tanımlayın.

Ördek Kuyruğu Sakal

Sivri bir "ördek kuyruğu" sakalı tıpkı kafanızda canlandırdığınız gibi görünür. Bu stil, çenenizden bakıldığında ördek kuyruğuna benzeyen bir biçime sahiptir: Uzun ve sivri, kenarları kısa ve düzgün bir bıyık. Bu stilin size yakışması için kalın sakallarınız olmalı.

Fransız Sakal

Bu stil Fransa'da başlamış olabilir ama her yerde popüler; olasılıkla da az bakım gerektirdiği ve harika göründüğü için… Tam sakal bırakmaya başlayın, ardından tıraş makinenizi kullanarak yanak ve çene hattınızı temiz bir şekilde tıraş edin. Yalnızca ağzınızın çevresinde sakal bırakın.

Başka sakal stillerini mi arıyorsunuz? Daha fazla sakal ve bıyık stiline bir göz atın.

Bu makale yararlı oldu mu?