Denemeniz İçin 4 En Popüler Keçi Sakalı Stili

Denemeniz İçin 4 En Popüler Keçi Sakalı Stili

Harika görünen sakallar için tam sakal bırakmanıza gerek yok. Yuvarlak bir yüzünüz, kare yüz şekliniz veya dar çeneniz varsa hafife alınan klasik bir sakal stiliyle tanışın: Keçi sakalı. Bıyıksız Keçi Sakalı yuvarlak yüzler için popüler bir stilken, Royale Beard Keçi Sakalı güçlü çene hatlarına sahip yüzlere çok yakışır.

Şimdi en iyi stillere dalmadan önce keçi sakalı nasıl kesilir konusuyla başlayalım.

Keçi Sakalı Nasıl Kesilir?

Her şeyden önce, doğru araçları elinizin altında bulundurun. Gillette Çok Amaçlı Şekillendirici ve Sakal Düzeltici‘de ihtiyacınız olan her şey var, örneğin üç farklı tarak uzunluğu: 6 mm, 4 mm ve 2 mm. Düzelticinin tıkanmasını önlemek için tıraştan önce sakallarınızı tarayın.
Erkekler için Gillette Çok Amaçlı Düzeltici ve Sakal Düzeltici
Bir stil seçtikten sonra, tüm kıllarınızın yaklaşık 3-5 mm uzunluğunda olduğundan emin olarak sakal çizgisi boyunca keseceksiniz. İşiniz bittiğinde keçi sakalınızı hassas düzelticiyle boyundan yanaklarınıza kadar şekillendirin.

Ardından yüzünüzü yıkayın, cildinizi kurulayın ve biraz tıraş kremi sürün. Keçi sakalları, en iyi görünüme belirgin kenarlı olduklarında sahip olur; bu nedenle tıraş makinenizin devreye girdiği yer burasıdır. Yeni keçi sakalınızın etrafındaki derinin yeni bir tıraş bıçağı ve hafif hareketlerle temiz bir şekilde tıraş edildiğinden emin olun. İşiniz bittikten sonra yüzünüzü durulayıp nemlendirin.

Daha fazla kılavuzluk gerekiyor mu? Keçi sakalını tıraş etme ve şekillendirme konusunda daha ayrıntılı adımlara bir göz atın. Hazır olduğunuzda aşağıdaki dört keçi sakalı stilinden birini deneyin.

4 Keçi Sakalı Stili

Keçi sakalının anahtarı, sakalınızı yanlarda kısa, çenenizde ise daha dolgun tutmaktır. Bu çizgiler, elmacık kemiklerinizin yakınında keskin olmalıdır.

Keçi Sakalı

"Çember Sakal" olarak da bilinen keçi sakalı

“Çember Sakal“ olarak da bilinen keçi sakalı çenede bir parça sakal ve bıyık içerir. Sakalı şekillendirmek için bir düzeltici bıçak kullanın, ardından yüzünüzün geri kalanını hafif hareketlerle tamamen çıplak kalacak şekilde tıraş edin.

Bıyıksız Keçi Sakalı

Bıyıksız keçi sakalı - sakal stili

Çenenizin daha uzun görünmesine yardımcı olacak bir stil için Bıyığı es geçin. Sakal şeklini belirlemek için düzeltici bıçak kullanın, ardından sakalınızın geri kalanını dudağınızın üstünden ve yüzünüzün geri kalan kısmından tıraş edin.

Küçük Keçi Sakalı

Küçük Keçi Sakalı daha küçük bir keçi sakalıdır

Küçük Keçi Sakalı tam olarak kulağa geldiği gibi daha küçük bir keçi sakalıdır. Bu stil aynı zamanda çenenin daha uzun görünmesine de yardımcı olabilir.

Kral Keçi Sakalı

Kral Keçi Sakalı - sakal stili

Yine bir keçi sakalı türü olan Kral Keçi Sakalı, çenede bağlantısız bir parça sakal bırakılan bir bıyıktır. Şekil için bir düzeltici bıçak kullanın ve ardından bıyığı sakala bağlayan kılları tıraş edin.

Peki, hangi keçi sakalı stilini deneyeceksiniz? Fazla ilham almak için diğer sakal ve bıyık stillerimize bir göz atın.

Bu makale yararlı oldu mu?