Sakal ve biyik tarzlari: kisa tam sakal

Sakal ve bıyık stilleri: kısa tam sakal

Sakal tıraşı - kısa tam sakal

Kısa tam sakal, tam sakala benzese de ince, düzgünce kırpılmış kenarlara sahiptir. Çok Amaçlı Gillette STYLER ile bu görünüme kavuşabilirsiniz.

Kısa tam sakal stili

Sayısız sakal ve bıyık tarzı bulunmasına rağmen, sakal düzeltme işlemi asla karmaşık değildir. İşte popüler kısa tam sakal stiline kavuşabilmeniz için basit adımlar:

İPUCU 1: Düzeltme işlemi için sabit uzunlukta bir tarak seçin

Düzelticinizdeki doğru tarak uzunluğu, görünümünüze şekil vermenize yardımcı olur. Çok Amaçlı Gillette STYLER seçim yapmanız için üç ayrı tarakla (2mm, 4mm, 6mm) sunulur.

İPUCU 2: Sakal ve bıyığınızı düzeltin

Sakallarınızın uzunluğunu düzeltici ile kırparak eşitleyin. Sakalları tıraş öncesinde kırpmak, tıraş sırasında takılma ve çekmeleri azaltabilir ve tıraş makinesi tıkanmalarını önleyebilir.

İPUCU 3: Sakal şeklinizi belirleyin

Kısa Tam Sakal şeklini belirginleştirmek için düzelticinizdeki tarak başlığını çıkarın ve sakalınızı kırpın. En iyi sonucu almak için, boyun ve yanaklarınızdaki sakalları daha kısa tutun.

İPUCU 4: İşlem sırasında simetriye dikkat edin

Fakat simetri yakalamaya çalışırken çok fazla kırpma yapmaktan da kaçının.

İPUCU 5: Yüzünüzü hazırlayın

Sakallarınızı nemlendirerek tıraşa hazırlamak için yüzünüzü ılık suyla durulayın. Ardından, yüzünüzün tamamen tıraş etmek istediğiniz kısımlarını - boyun ve yanaklar dahil - bir tıraş jeli ile köpürtün. Tıraş jeli kullanmak, tahriş, kesik ve iritasyonu önlemeye yardımcı olabilir.

İPUCU 6: Hafif, nazik vuruşlarla tıraş olun

Tıraş bıçağı başlığınızı Gillette STYLER'ınıza takarak, hafif ve nazik dokunuşlarla yakın bir tıraş olun. Tüm Fusion5 yedek bıçakları STYLER ile uyumludur.

İPUCU 7: Bıçaklarınızı sık sık durulayın

Tıraş sırasında bıçaklarınızı sık sık durulamak, kılların ve tıraş kreminin bıçak kenarlarında ve kartuşta birikmesini engellemeye yardımcı olur ve tıraş makineniz en iyi performansı sunar.

İPUCU 8: Hassas kenar düzeltici ile kenarları belirleme

Tüm Fusion5 tıraş makinelerinin arka tarafında hassas bir bıçak bulunur; kısa tam sakal stilini keskinleştirmek ve belirgin kenarlar yaratmak için bu bıçağı kullanın.

İPUCU 9: Durulayın, kurulayın ve nemlendirin

Yüzünüzü serin suyla durulayın. Havluyla kurulandıktan sonra cildinizi rahatlatmak için nemlendirici bir tıraş sonrası losyon veya balsam uygulayın.

Kısa tam sakal stiline kavuştunuz!

Gillette bıçakları ve tıraş makineleriyle kişisel bakımda seçenekleriniz sınırsız.

Bu makale yararlı oldu mu?