Sakal Boyun Çizginizi Biçimlendirme

Sakal Boyun Çizginizi Biçimlendirme

Sakal çizginiz, görünümünüze önemli bir katkıda bulunur. Özellikle de düzensiz, grileşmiş veya kirli görünüyorsa… En iyi halinizle görünmek için sakalınızla boynunuz arasında düz bir çizgi olmalıdır; bu, düzenli olarak düzeltme ve tıraşın çok önemli olduğu anlamına gelir.

Boyun Çizginizi Bulma

Aynaya bakıp parmaklarınızı gırtlak çıkıntınızdan kulaklarınıza kadar takip edin. Bu boyun çizginizdir. Şık görünmeye devam etmek için temiz traşlı olun.

Doğru Erkek Bakımı Ürünlerini Seçme

Tıpkı yüzünüzde olduğu gibi boynunuzda da tıraş bıçağı şişlikleri, tıraş makinesine bağlı yanma ve kıl dönmesi oluşabilir, ancak kaliteli ürünler kullanmak bu konuda yardımcı olabilir.

Hassas ve eşit düzeltme için Gillette Sakal Düzeltici‘yi deneyin. Uzman ipucu: Düzeltici uzunluğunu her zaman kullandığınızdan iki seviye daha kısa olarak ayarlayın.
Ardından işi Tıraş Jeli nize bırakın. Bu tıraş jeli sakallarınızı nemlendirmeye yardımcı olur ve tıraş bıçağınızın işini yapabilmesi için cildinizin pürüzsüz kalmasını sağlar. Bu bölümde, kısa bir tıraş için tıraş makinesi kullanın.

Sözü gelmişken, yumuşak kılları düzeltmenin daha kolay olduğunu biliyor muydunuz? Düzeltmeye başlamadan bir duş almanızın yararı olabilir. Düzeltmeye geçmeden yüzünüze biraz soğuk su çarpmayı unutmayın, yeter. Bu, boynunuzda kıl dönmesi olasılığını azaltırken cildinizi nemlendirmeye yardımcı olur. Bir taşla iki kuş.

Sakal Boyun Çizgisi Nasıl Düzeltilir?

Aşağıda, sakal boyun çizginizi düzeltirken kullanabileceğiniz bir kaç en iyi ipucu var:

  1. Çok uzun veya çok kısa düzeltme yapmayın.Bu bütün görünümü bozabilir.
  2. Gırtlak çıkıntınızda boynunuzun merkezinden başlayın.Sakal boyun çizginiz olarak belirlediğiniz hattın altındaki tüm kılları kesin.
  3. Merkezden düzeltin.Tıraş makinenizi bir kulağınıza doğru tutun, keserken çene hattınıza dikkat edin.
  4. Boynunuzun orta kısmına geri dönün ve sakal çizginizin altında büyüyen tüm kılları alana kadar diğer yönde kesin.

Sabırlı olun ve deneyim kazanana kadar kendinize biraz zaman tanıyın. Yanlışlıkla sakalınızı keserseniz tekrar uzaması için genellikle bir veya iki gün beklemeniz yeterlidir. Ancak sakalınızın uzaması zaman alıyorsa yeni bir sakal stili düşünmeniz iyi olabilir.

Sakal Boyun Çizgisi Nasıl Şekillendirilir?

Kulakların altında sakal çizgisini şekillendirirken kare veya yuvarlak bir bitiş tercih edebilirsiniz. Yüzünüze bir göz atın; daha ziyade kare biçimli bir çene hattınız varsa yumuşak kenarlar olasılıkla daha iyi görünecektir. Yuvarlak biçimli bir yüzünüz varsa kare biçimli sakal kenarlarını tercih edin.

Yeni Sakal Boyun Çizgisi Bakımı

İşi Sakal Balsamı ile bitirin. Ardından sakalınızın kalan kısmına Sakal Yağı ile bakım yapın.

Sakal çizgisinin iyi görünmesini sağlamak düzenli olarak düzeltme yapmanıza bağlıdır. Bu bölge tüylü görünmeye başladıysa tekrar tıraş olma zamanı gelmiştir. Pratik yapma sayesinde sakal boyun çizginizi sadece birkaç dakika içinde şekillendirebilirsiniz.

Daha fazla sakal stili ipucuna bir göz atın!

Bu makale yararlı oldu mu?