3 günlük kirli sakal

Sakal ve bıyık tarzları: 3 günlük kirli sakal

Sakal tıraşı - üç günlük kirli sakal / kirli sakal

Üç günlük kirli sakal veya sadece kirli sakal, tam sakal bırakmaya gerek kalmadan erkeksi, sert bir görünüme kavuşmanın harika bir yoludur. Çok Amaçlı Gillette STYLER sayesinde bu görünüme kavuşabilir ve bakımlı görünüşünüzü kaybetmezsiniz.

3 günlük kirli sakal stili

Sayısız sakal ve bıyık tarzı bulunmasına rağmen, kirli sakalı düzeltme işlemi asla karmaşık değildir. Bu stile sakal bırakarak veya tam sakalınızı keserek kavuşmak istiyorsanız, işte size üç günlük kirli sakal görünümü için bazı tavsiyeler:

İPUCU 1: Düzeltme işlemi için sabit uzunlukta bir tarak seçin

Düzeltme İşlemi İçin sabit uzunlukta bir tarak seçin

Düzelticinizdeki doğru tarak uzunluğu, görünümünüze şekil vermenize yardımcı olur. Çok Amaçlı Gillette STYLER seçim yapmanız için üç ayrı tarakla (2mm, 4mm, 6mm) sunulur.

İPUCU 2: Sakal ve bıyığınızı düzeltin

Sakal ve bıyığınızı düzeltin

Sakallarınızın uzunluğunu düzeltici ile kısaltarak eşitleyin. Sakalları tıraş öncesinde kırpmak, tıraş sırasında takılma ve çekmeleri azaltabilir ve tıraş makinesi tıkanmalarını önleyebilir.

İPUCU 3: Sakal şeklinizi belirleyin

Sakal şeklinizi belirleyin

Sakal şeklini belirginleştirmek için düzelticinizdeki tarak başlığını çıkarın ve sakalınızı kısaltın. En iyi sonucu almak için, boyun ve yanaklarınızdaki sakalları daha kısa tutun.

İPUCU 4: İşlem sırasında simetriye dikkat edin

İşlem sırasında simetriye dikkat edin

Fakat simetri yakalamaya çalışırken çok fazla kısaltmaktan da kaçının.

İPUCU 5: Yüzünüzü hazırlayın

Yüzünüzü hazırlayın

Sakallarınızı nemlendirerek tıraşa hazırlamak için yüzünüzü ılık suyla durulayın. Ardından, yüzünüzün tamamen tıraş etmek istediğiniz kısımlarını - boyun ve yanaklar dahil - bir tıraş jeli ile köpürtün. Tıraş jeli kullanmak, tahriş, kesik ve iritasyonu önlemeye yardımcı olabilir.

İPUCU 6: Hafif, nazik hareketlerle tıraş olun

Hafif, nazik hareketlerle tıraş olun

Tıraş jeli başlığınızı Gillette STYLER'ınıza takarak, hafif ve nazik dokunuşlarla yakın bir tıraş olun. Tüm Fusion5 yedek bıçakları STYLER ile uyumludur.

İPUCU 7: Bıçaklarınızı sık sık durulayın

Bıçaklarınızı sık sık durulayın

Tıraş sırasında bıçaklarınızı sık sık durulamak, sakalların ve tıraş kreminin bıçak kenarlarında ve başlıkta birikmesini engellemeye yardımcı olur ve tıraş makineniz en iyi performansı sunar.

İPUCU 8: Hassas kenar düzeltici İle kenarları belirleme

Hassas kenar düzeltici İle kenarları belirleme

Tüm Fusion5 tıraş makinelerinin arka tarafında hassas bir bıçak bulunur; sakal kenarlarını keskinleştirmek ve belirgin kenarlar yaratmak için bu bıçağı kullanın.

İPUCU 9: Durulayın, kurulayın ve nemlendirin

Durulayın, kurulayın ve nemlendirin

Yüzünüzü serin suyla durulayın. Havluyla kurulandıktan sonra cildinizi rahatlatmak için nemlendirici bir tıraş sonrası losyon veya balsam uygulayın.

Kirli sakal stiline kavuştunuz!

Kirli sakal stiline kavuştunuz!

Gillette bıçakları ve tıraş makineleriyle kişisel bakımda seçenekleriniz sınırsız.

Bu makale yararlı oldu mu?