Kalem Bıyık Tıraşı ve Stil Verme

Kalem Bıyık Tıraşı ve Stil Verme

Klasik. Eski moda. Kalem bıyık, onlarca yıldır var olan ve bugün hala popüler olan ince, cesur bir stil. Bunun kendinize aitmiş gibi görünmesi için ihtiyacınız olan tüm araç ve püf noktalarına sahibiz.

Kalem Bıyık Size Yakışır mı?

İşe başlamadan önce kendinize şunu sorun: Kalem bıyık yüzünüze yakışır mı? Bu stil koyu renk bıyıkta harika sonuç verir ancak çok açık renk bıyıkta pek işe yaramaz. Bu özel stil konusunda kararsızsanız size en yakışan stili bulmak için önce diğer bıyık stillerine göz atabilirsiniz.

Üst dudak, bıyıkların genellikle en hızlı uzadığı yerdir; bu nedenle, özel bir durum için görünüşünüzü değiştirmek istiyorsanız kalem bıyık hızlı bir şekilde uzayabilir.

Göz önünde bulundurabileceğiniz iki farklı stil de var: Çift kalem bıyık (biri ikiye bölünmüş, ortasında hafif bir boşluk bulunan) veya tam çapraz olan. Yüzünüz kare biçimliyse düz bir bıyık çok köşeli görünebilir. Ancak oval veya kalp şeklinde bir yüzde bu stil harika görünebilir.

En İyi Tıraş Araçlarımız

Bıyık düzeltme ve bıyık şekillendirme öncesinde doğru ekipmana sahip olduğunuzdan emin olun.

Bıyık Bakımı Araçları:

  • Sakal Düzeltici bıyık düzeltme, tıraş etme ve kenarlarını belirleme için mükemmeldir. Uzun bıyık kıllarını düzeltmekten, daha keskin bir görünüm için bıyığın ortasından aşağıya doğru temiz bir çizgi çizmeye kadar her amaç için kullanın.
  • Tıraşa başlamadan önce Fusion5 Erkek Ultra Senstive Tıraş Jeli gibi bir ürün kullanın. Bu, cildinizi tıraş bıçağına bağlı şişliklerden ve batık kıllardan korurken daha kısa bir tıraş elde etmenize yardımcı olacaktır.
  • Tıraştan sonra cildinizi Gillette Tıraş Sonrası Balsam ile nemlendirin.

Bıyık Şekillendirme İpuçları

Herhangi bir stilde bıyığı şekillendirirken yavaş olun. Hataları önlemek için bir seferde yalnızca küçük bir parça kıl kesin. Çok Amaçlı Şekillendiricimiz bu kısmı kolaylaştırmak için hassas bir düzelticiye sahiptir ve ProGlide bıçak tıraşınızı mümkün olduğu kadar kısa tutar. Düzeltici bıçak da su geçirmez olduğu için bıyık şekillendirme işini duş alırken bile yapabilirsiniz; sadece elinizin altında bir ayna olduğundan emin olun.

Hassas cildiniz varsa Gillette SkinGuard Sensitive Tıraş Makinesi de mükemmel bir seçenektir. SkinGuard Erkek Sensitive Tıraş Jeli Tıraş Jeli gibi cildiniz için tasarlanmış bir tıraş kremi kullandığınızdan emin olun.

Bu makale yararlı oldu mu?