Bacak Tıraşı için Basit Kılavuz

Bacak Tıraşı için Basit Kılavuz

Giderek daha fazla sayıda erkek bacak tıraşı ile erkek vücudu bakımı rutinlerini bir sonraki aşamaya taşıyor.

Birçok nedenden ötürü giderek artan sayıda erkek, vücut bakımı rutinlerine bacakları da dahil ediyor. Bazıları için mesele daha düzgün bir görünüm elde etmek için bacak kıllarını almak, bazıları ise yalnızca ayak bileklerinin etrafını tıraş ediyor. Bazı sporcularda bacak tıraşı performansı iyileştirebiliyor.

Neden Bazı Sporcular Bacak Tıraşı Yapıyor?

Bacak kıllarını almak vücudunuzu düzene sokup hızınızı artırabilir ve aşınmayı sınırlandırabilir. Ayrıca egzersizden sonra yapılan masajları daha pürüzsüz hale getirebilir ve yara temizliği ve tedavisini kolaylaştırabilir.

Bacak Tıraşı Nasıl Yapılır?

Sakal tıraşından bile kolay olduğunu görebilirsiniz. İşte beş kolay adım…

Adım 1: Bacak Kıllarınızı Yumuşatma

Ilık bir duş ve banyo ile cildinizi hazırlayın. Isı bacak kıllarınızı yumuşatıp bıçağın işini yapmasını kolaylaştırır.

Peeling ile gözeneklerinizdeki tüm ölü deri, kir ve yağı temizleyin: Başka bir deyişle, istenmeyen pisliklerden kurtulmak için cildinizi fırçalayın. Böylece genel olarak daha yumuşak bir cildiniz olacak.

Adım 2: Uzun Kılları Kesme

Bacak tıraşı için hemen tıraş bıçağı kullanmayın. Önce uzun kılları kesin ki tıraş makinenizi tıkamasınlar. İşin bu kısmında, Gillette Çok Amaçlı Şekillendirici ve Sakal Düzeltici gibi bir ürün mükemmel sonuç verecektir. %100 su geçirmez; dolayısıyla duş alırken de kullanabilirsiniz.

Gillette Bilimsel İletişim Kıdemli Yöneticisi Dr. Kristina Vanoosthuyze, harika bir alternatif olarak Vücut için Kullan At Tıraş Bıçaklarımızı öneriyor. Üstelik, bu tıraş makineleri TerraCycle ile iş ortaklığımız sayesinde geri dönüştürülebilir.

Yalnızca bacak kıllarınızı düzeltmek isterseniz 5. Adım ile devam edin.

Adım 3: Köpürtme

İyice köpürtmek için tıraş jeli veya köpüğü kullanın. İşte bir göz atmak isteyebileceğiniz bazı iyi tıraş ürünü seçenekleri.

İlk sıradaki seçimimiz Fusion5 ProGlide Nemlendirici Tıraş Jeli. Genel anlamda konforlu bir tıraş için tıraş ve cilt bakımını bir arada çözersiniz.

Adım 4: Tekniği Geliştirme

Bu iş için en iyi bıçakları kullandığınızdan emin olun. Gillette Çok Amaçlı Şekillendiriciniz varsa zaten bir adım öndesiniz demektir. Şekillendirici, Fusion5 ProGlide Tıraş Bıçakları içerir, size yeni, keskin bir bıçak seçip tıraşa başlamak kalıyor.

Tıraş bıçağını yukarı yönlendirin ve uzun, sabit hareketlerle tıraş edin. Cildinize hafifçe bastırarak tıraş makinesine bağlı yanma, darbe ve çentikleri önleyin. Tıpkı sakal tıraş ederken yaptığınız gibi, her hareketten sonra tıraş bıçağınızı durulayın.

Uzman ipucu: Gillette Tıraş Kulübüne kaydolursanız yeni tıraş bıçakları doğrudan kapınıza gelir.

Adım 5: Durulama ve Toparlama

İster tamamen pürüzsüz bacaklar ister sadece hafifçe düzeltmek istiyor olun, bakım seansınıza daima cildinizi ılık suyla durulayarak bitirmelisiniz.

Cildinizi bir havluyla kurulayın ve Gillette Tıraş Sonrası Balsam gibi bir tıraş sonrası ürün kullanın. Bu ürün, cildinizi biraz ekstra nemle rahatlatacaktır.

Sonuçtan memnun kalırsanız koltukaltı, sırt, baş ve hatta kasık kıllarınızı düzeltmek ve tıraş etmek için Gillette Şekillendiriciyi de kullanabilirsiniz.

Bu makale yararlı oldu mu?