Denemeniz için 7 Moda Bıyık Stili

Denemeniz için 7 Moda Bıyık Stili

Bıyık bırakmak için yüzünüze uygun bir stile ve onu temiz tutacak bazı erkek bakımı ipuçlarına ihtiyacınız var. Bıyıkta, Kalem İnceliğinde Bıyık gibi sade bir stil ya da "Mors" gibi daha cesur bir görünüm tercih edebilirsiniz.

Hangi bıyık stilini tercih ederseniz edin, en iyi bıyık stilleri hakkında bilmeniz gereken her şeyin yanı sıra size en çok hangisinin yakıştığını bulma konusunda da ipuçlarımız var.

Bıyık Nasıl Bırakılır?

İşin temeliyle başlayalım. Harika bir bıyık, temiz bir tıraşla başlar. Böylece, sakallarınız uzamaya başladığında tüm sakallarınız aynı uzunlukta olacaktır.

İki ipucu daha: Sabır ve düzenli olarak düzeltme. Birkaç hafta boyunca, sakalınız uzayıp ve kolay işlenebilir hale gelene kadar pek de iyi görünmeyebilirsiniz. Bu arada, elinizin altında makas ve Gillette Çok Amaçlı Şekillendirici ve Sakal Düzeltici gibi sağlam düzeltme aletleri olduğundan emin olun. Sakalınızı eşit şekilde kesip kenarlarını düzeltmek, bıyığınızın uzadıkça düzgün kalmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Ayrıca, var olanı tıraş edip yeniden başlamak isterseniz kısa bir tıraş için de harikadır. Makas da dağınık kılların alınması ve basit düzeltme konusunda yardımcı olacaktır.

En Popüler Bıyık Stilleri

Artık ne yapacağınızı bildiğinize göre, günümüzün en popüler bıyık stillerinden bazılarına göz atın.

Şerit Bıyık – Üst Dudağınızı Sıcak Tutun

Şerit Bıyık Stilleri

Bir Şerit Bıyık, uçları aşağı bakacak şekilde üst dudağınızın tamamını kaplar. Gillette Şekillendirici, bu sivri şekli elde etmek ve kenarları düzgün bir şekilde kesme konusunda size çok yardımcı olacaktır.

Kalem İnceliğinde Bıyık – İnce Ama Sofistike

Kalem İnce Bıyık Modelleri

Kalem İnceliğinde Bıyık üst dudağınızı çevreleyen süper ince bir bıyık şerididir. Bu stili güzel ve düzenli tutmak için daha kısa dişli bir tarağa ihtiyacınız olacak. Her iki günde bir hızlı bir düzeltme onu düzenli tutacaktır.

Pala

Ölülerin bıyığı var

Kendiniz güveniniz tam ve yeterli sabrınız var mı? Pala Bıyık sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Bıyık uçlarınızı merkezden daha fazla uzatmak, birkaç dağınık günün yanı sıra zaman alacaktır.

Bu benzersiz kıvrımlı uçları elde etmek için, uçları yukarıya doğru bükmek veya yeterince uzunsa spiral bir şekle getirmek amacıyla biraz şekillendirici parafin kullanın. Yağlı görünmek istemiyorsanız ürünü az miktarda ekleyerek azar azar kullanın.

At Nalı Bıyık – Cesur Bir Görünüm İçin Sağlam Bir Stil

At Nalı Bıyık

At Nalı Bıyıkbırakırsanız üst dudağınızın altındaki kıllara şekil vermeniz gerekir. Bıyıklarınızın bittiği yerde, at nalı şekli elde etmek için sakalınızı iki uzun çubuk halinde uzatmaya devam edin.

Çok gülümsüyorsanız bu eğlenceli stili beğeneceksiniz. Ancak ağzınız doğal olarak aşağıya doğru kıvrıksa at nalı bıyığı biraz sarkık görünebilir.

Mors

mors bıyık

Bir açıklama yapmaktan söz edin. Mors bıyığı herkese yakışan bir stil değildir; ancak uzun bir yüz şekliniz varsa tercih edebilirsiniz. Bir Mors Bıyığı bırakmak için Pala Bıyık için kullandığınız işlemin aynısını uygulayın. Tek fark, uçlar yukarı doğru değil aşağı doğru şekillendirilecek ve kıvrık değil düz olacaklar.

Erkekler için Gillette SkinGuard Sensitive Tıraş Makinesi
Bu stillerden herhangi birinde, jilet şişlikleriyle dolu bir çenenin dikkatleri yeni bıyığınızdan uzaklaştırmasını istemezsiniz. Kılların akışına göre (uzama yönünde) tıraş olmayı deneyin ve özellikle hassas ciltler için tasarlanan SkinGuard Sensitive Tıraş Makinemizi kullanın. Cildinizin en iyi şekilde görünmesini (ve hissetmesini) sağlamak için her zaman bir tıraş sonrası rutini uygulayın.

Daha fazla bıyık türü denemek ister misiniz? En popüler bıyık stilleri kılavuzumuza bir göz atın.

Bu makale yararlı oldu mu?