top sakal stili

Sakal ve bıyık stilleri: top sakal

Sakal tıraşı - top sakal

Keçi sakalı olarak da bilinen top sakal, basitçe anlatmak gerekirse bir yuvarlak oluşturmak üzere birleşen bir çene kuşağı ve bıyıktan oluşur. Kulağa kolay geliyor, değil mi? Çok Amaçlı Gillette STYLER ile bu görünüme kavuşabilirsiniz.

Keçi sakalı stili

Top sakal tıraşı başta kulağa zor gelebilir. Fakat doğru araçlara sahipseniz durum böyle değildir. İşte popüler top sakal stiline kavuşabilmeniz için basit adımlar:

İPUCU 1: Düzeltme işlemi için sabit uzunlukta bir tarak seçin

Düzelticinizdeki doğru tarak uzunluğu, görünümünüze şekil vermenize yardımcı olur. Çok Amaçlı Gillette STYLER seçim yapmanız i̇çi̇n üç ayrı tarakla (2mm, 4mm, 6mm) sunulur.

İPUCU 2: Sakal ve bıyığınızı düzeltin

Sakallarınızın uzunluğunu düzeltici ile kısaltarak eşitleyin. Sakalları tıraş öncesinde kırpmak, tıraş sırasında takılma ve çekmeleri azaltabilir ve tıraş makinesi tıkanmalarını önleyebilir.

İPUCU 3: Keçi sakalınızın şeklini belirleyin

Keçi sakalı modelini belirginleştirmek için düzelticinizdeki tarak başlığını çıkarın ve sakalınızı kısaltın. En iyi sonucu almak için, boyun ve yanaklarınızdaki sakalları daha kısa tutun.

İPUCU 4: İşlem sırasında simetriye dikkat edin

Fakat simetri yakalamaya çalışırken çok fazla kısaltmaktan da kaçının.

İPUCU 5: Yüzünüzü hazırlayın

Sakallarınızı nemlendirerek tıraşa hazırlamak i̇çi̇n yüzünüzü ılık suyla durulayın. Ardından, yüzünüzün tamamen tıraş etmek istediğiniz kısımlarını - yani keçi sakalı stilinin dışında kalan yerlerini- bir tıraş jeli ile köpürtün. Tıraş jelikullanmak, tahriş, kesik ve iritasyonu önlemeye yardımcı olabilir.

İPUCU 6: Hafif, nazik hareketlerle tıraş olun

Tıraş bıçağı başlığınızı Gillette STYLER'ınıza takarak, hafif ve nazik dokunuşlarla yakın bir tıraş olun. Tüm Fusion5 yedek bıçakları STYLER ile uyumludur.

İPUCU 7: Bıçaklarınızı sık sık durulayın

Tıraş sırasında bıçaklarınızı sık sık durulamak, sakalların ve tıraş kreminin bıçak kenarlarında ve başlıkta birikmesini engellemeye yardımcı olur ve tıraş makineniz en iyi performansı sunar.

İPUCU 8: Hassas kenar düzeltici ile kenarları belirleme

Tüm Fusion5 tıraş makinelerinin arka tarafında hassas bir bıçak bulunur; keçi sakalı stilini keskinleştirmek ve belirgin kenarlar yaratmak için bu bıçağı kullanın.

İPUCU 9: Durulayın, kurulayın ve nemlendirin

Yüzünüzü serin suyla durulayın. Havluyla kurulandıktan sonra cildinizi rahatlatmak için nemlendirici bir tıraş sonrası losyon veya balsam uygulayın.

Top keçi sakalı stiline kavuştunuz!

Gillette bıçakları ve tıraş makineleriyle kişisel bakımda seçenekleriniz sınırsız.

Bu makale yararlı oldu mu?