Döngüsel ekonomiyi hızlandırma amacıyla tasarlamak

Geri dönüştürülebilir karton kutuda Gillette Fusion5 Ürünü
Daha az plastikle tasarlamak
Kuzey Amerika ve Batı Avrupa’daki yüksek kalite yedekle kullanılabilir tıraş bıçağı serimizin1 çoğunda plastikten geri dönüştürülebilir karton kutuya geçtik. Böylece, dünya çapında, 2020, 2021 ve 2022’de 110 milyondan fazla su şişesine eşdeğer yaklaşık 1094.000 kg plastiği (1094 metrik ton) ortadan kaldırdık2.
Geri dönüştürülebilir ambalajda Gillette Fusion5 tıraş bıçağı
Daha iyi malzemelerle tasarlamak
Kuzey Amerika ve Batı Avrupa'da birinci sınıf, başlığı değiştirilebilir tıraş bıçağı kağıdı ambalajımıza en az %40 geri dönüştürülmüş içerik ekledik1. Tek kullanımlık tıraş makinelerimizde de geri dönüştürülmüş plastik (PCR) içeriğini artırıyoruz.
GilletteLabs tıraş bıçağı
Dayanıklılık için tasarlamak
Başlığı değiştirilebilir tıraş makinelerimiz uzun süre dayanacak şekilde üretilmiştir. Bir yerine beş yıl kullanarak sap atıklarını %80 oranında azaltın.
Geri dönüştürülebilirlik için tasarlamak
Geri dönüştürülebilirlik için tasarlamak
Malzemelere ikinci bir hayat vermek için ürünlerimize ve ambalajlarımıza daha fazla geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir malzeme katıyoruz. En yeni tanıtımımız, Eksfoliasyon Çubuklu GilletteLabs FSC sertifikalı malzemeden yapılan geri dönüştürülebilir karton kutuda sunuldu.
Terracycle
Tıraş bıçaklarınızı TerraCycle® ile Geri Dönüştürmeye yardımcı olun.
ABD’de ilk tıraş bıçağı geri dönüşüm programını TerraCycle ortaklığıyla 2019’da başlattık. Bu ortaklık genel olarak dünya çapında daha fazla konumda hem Gillette hem de diğer marka tıraş bıçaklarının toplanmasını ve geri dönüştürülebilirliğini geliştirmeyi amaçlamaktadır. TerraCycle.com adresinden nasıl yapılabileceğini öğrenin.
1 Sensor excel, Blue3, MACH3 Start ve Fusion Sport yedekle kullanılabilir ürünleri hariçtir
2 2020, 2021 ve 2022 birleştirilmiş sevkiyat hacimleri baz alınmıştır. Gillette yedekle kullanılabilir serisinde yapılan ambalaj değişikliğinden kaynaklanan plastik atığı tasarrufu.