Gillette’in COVID-19’a karşı mücadeleye yardımcı olmak için nasıl adımlar attığını inceleyin.Daha Fazla Bilgi Edinin
 

Gezegenimizi Korumak

Gezegenimizi Korumak

Gillette, her yaş ve hayatın her aşamasından erkeğe, olabileceğinin en iyisi olması için ilham vermeyi taahhüt ediyor. Vizyonumuz, olağanüstü bakım deneyimleri sunarken dünyayı her kuşağa daha iyi bir yer olarak bırakmaktır. Yüzyıldan fazla bir süredir bakım alanının lideri olarak, güçlü bir miras bırakmanın önemini biliyoruz. İşte bu yüzden toplumsal ve çevresel programları yaptığımız her şeyin ayrılmaz bir parçası haline getiriyoruz. Bugün, yarın ve hatta gelecekte, markalarımızın iyiliğin gücü olarak hizmet etmesini istiyoruz.

Dünya çapında 800 milyondan fazla tüketici, bakım ihtiyaçları için bize güveniyor. Hedefimiz, insanlara olası en iyi bakım ürünlerini sağlarken gezegenimizin kaynaklarını korumaktır.

2030 yılına kadar daha az kaynak kullanarak çevresel mükemmellikte yeni bir standart belirlemeye yardımcı olmak istiyoruz. Bunu yapmak üzere, ambalajlama, ürün atığı, su koruma, üretim operasyonları ve tedarik zincirimiz gibi pek çok önemli alandaki çevresel ayak izimizi iyileştirmeyi planlıyoruz. Ayrıca tüketicilere en yüksek kalitede ürünler sunma ve güvenebilecekleri tehlikesiz içerikler kullanmayı da tamamen taahhüt ediyoruz.

Gezegenimizi korumak amacıyla üzerimize düşeni yapmak için çalışırken, net hedefler belirledik ve birçok alanda önemli adımlar attık:

Tüketicilerin ürünlerimizi kullanması
sırasında

geride kalan malzemeyi en aza indirmek için ürün ve ambalaj
atığını azaltmak

Component 22 2

Geri Dönüşümlü Ambalaj

2022’ye kadar bıçak ve tıraş makinelerindeki PCR içeriği de dahil olmak üzere %100’e kadar geri dönüşümlü ambalaja ulaşmak.

PJkvxW

Rahatlık

Yedekle kullanılabilen tıraş makinelerimiz (Fusion ve Mach3 gibi) bir aya kadar sinekkaydı, rahat tıraş sunacak ve bu gövdeler yıllarca dayanacak!

Component 21 2

Rahat Tıraşlar

Kullan at tıraş bıçaklarımız, tıraş bıçağı başına on defaya kadar rahat tıraş sunmak üzere tasarlanarak bu biçimi tercih eden tüketiciler için tıraş bıçağının ömrünü uzatmaya yardımcı olur.

Yf61bO

Dayanıklılık

Ambalaj atığından caydırıp kaynakları korumaya yardımcı olmak için birçok pazarda yeni dayanıklı ambalajlamayı test ediyoruz.

Component 11 2

Globalleşmek

İlk tıraş bıçağı geri dönüşüm programını 2019'da, ABD'de Terracycle ortaklığıyla başlatarak tüketicilerin başka bir amaçla kullanılmak üzere her tip tıraş bıçağını iade etmelerine olanak tanıdık. Şimdi bu programı dünya çapında daha fazla yere götürmek üzere çalışma yapıyoruz.

Üretim operasyonları ve tedarik
zincirleri ayak izimizi iyileştirmek

gelecekte enerji, su, atık ve emisyonumuzu daha da azaltmak üzere
iyileştirmeler yapmak.

Component 3 2 

Depolama için Sıfır Üretim Atığı

Küresel tesis ağımızda, "Depolama için Sıfır Üretim Atığı" statüsüne ulaştığımız için gurur duyuyoruz ve sektörde bunu yapan ilk şirketlerden biri olduk.

Component 2 2 

Su Tüketimi

2030'a kadar, su tüketiminde üretim başına %35'lik bir azaltmaya ulaşmayı planlıyoruz.

Component 1 2 

Enerji Azaltma

Son on yılda tesislerimizde enerji kullanımımızı 392.851 GJ (Gigajul) azalttık. Bu, 17 milyondan fazla haneye yetecek enerji miktarıdır. Daha fazlasını yapma taahhüdüne sahibiz ve 2030 itibariyle %100 yenilenebilir elektrik satın alımına erişmek üzere çalışıyoruz. Son 10 yılda Sera Gazlarımızı %26 azalttık, bu da 69.499 MT'a (Metrik Ton) eşittir.

Tüketicilerin güven duyabileceği

yüksek kaliteli bir deneyim için güvenilir ürünler ve
içerikler sunmak.

Component 8 2 

Tüketici Tarafından Test Edildi

Her yeni Gillette ürünü, lansmandan önce binlerce tüketici tarafından sorumlu bir şekilde test edilir.

Component 9 2 

Kalite Güvencesi

Lansmandan önce her yeni Gillette tıraş makinesini binlerce tüketiciyle test ediyor ve her Gillette tıraş bıçağını ortalama 75 defa kontrol ediyoruz.

Component 7 2 

Araştırma ve Geliştirme

Deneyimli bilim insanları, araştırmacılar ve mühendislerle Ar-Ge'de sektöre öncülük ediyor ve bir asırdan fazla bir süredir jilet üretiyoruz.

Component 6 2 

Onaylar

Ürünlerimiz, Skin Health Alliance (Cilt Sağlığı Birliği), British Skin Foundation (İngiliz Cilt Vakfı), Kanada'daki Dermatology Review Panel (Dermatoloji İnceleme Paneli) (DRP) ve Almanya'daki Deutsche Haut- und Allergiehilfe (DHA) gibi önde gelen bilimsel kuruluşlar da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki dermatologlar tarafından onaylanmıştır.

Component 5 2 

Akıllı Etiket

Tüketiciler için içerik şeffaflığını teşvik etmek amacıyla ABD'de Akıllı Etiket programına katılıyoruz. Ayrıca, tüm dünyada web sitelerimize ürün içerik listeleri eklemek için çalışma yürütüyoruz.

Component 4 2 

Gillette PURE

2019 yılında boya, paraben ve SLS sülfat içermeyecek şekilde üretilen ilk tıraş preparatımızı tanıttık.

Tıraş sırasında ve sonrasında
suyu korumak için

yöntemler keşfederek suyun korunmasını iyileştirmek.

f9QxJW 

Modernleştirilmiş Tıraş Bıçakları

Tıraş makinelerimiz, tıraş sırasında gereken süreyi ve suyu azaltmak amacıyla kolay durulama için tasarlanmış bıçaklar içerir.

0o9A7R 

Su Koruma

Tıraş işlemi sırasında suyun korunmasına yardımcı olmak için farkındalık yaratma taahhüdüne sahibiz.

Component 10 2 

Susuz Tıraş Makinesi

Günlük bakıcı desteğine ihtiyaç duyan milyonlarca erkek ve kadının hayatını iyileştirmek için tasarlanan, "destekli tıraş" için dünyanın ilk susuz tıraş makinelerini, Gillette Treo'yu tanıttık.

TOPLUMSAL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Toplumda En İyiyi Ortaya Çıkarmak