Sakal ve biyik tarzlari: çene kuşağI

Çene şeridi veya çene kuşağı sakal stili

Sakal tıraşı – çene kuşağı

Çene Kuşağı sakalı, bıyıksız ve çeneyi sarmalayan bir sakal türüdür. Çok Amaçlı Gillette STYLER ile bu görünüme kavuşabilirsiniz.

Çene kuşağı sakal stili

Sayısız sakal ve bıyık tarzı bulunmasına rağmen, sakal düzeltme işlemi asla karmaşık değildir. İşte popüler çene kuşağı sakalı stiline kavuşabilmeniz için basit adımlar:

İPUCU 1: Düzeltme işlemi için sabit uzunlukta bir tarak seçin

Düzelticinizdeki doğru tarak uzunluğu, görünümünüze şekil vermenize yardımcı olur. Çok Amaçlı Gillette STYLER seçim yapmanız için üç ayrı tarakla (2mm, 4mm, 6mm) sunulur.

İPUCU 2: Sakal ve bıyığınızı düzeltin

Sakallarınızın uzunluğunu düzeltici ile kısaltarak eşitleyin. Sakalları tıraş öncesinde kırpmak, tıraş sırasında takılma ve çekmeleri azaltabilir ve tıraş makinesi tıkanmalarını önleyebilir.

İPUCU 3: Sakal şeklini belirleyin

Çene Kuşağı Sakal şeklini belirginleştirmek için düzelticinizdeki tarak başlığını çıkarın ve sakalınızı kısaltın. En iyi sonucu almak için, boyun ve yanaklarınızdaki sakalları daha kısa tutun.

İPUCU 4: İşlem sırasında simetriye dikkat edin

Fakat simetri yakalamaya çalışırken çok fazla kısaltmaktan da kaçının.

İPUCU 5: Yüzünüzü hazırlayın

Sakallarınızı nemlendirerek tıraşa hazırlamak için yüzünüzü ılık suyla durulayın. Ardından, yüzünüzün tamamen tıraş etmek istediğiniz kısımlarını - yani çene kuşağı sakal stilinin dışında kalan yerlerini - bir tıraş jeli ile köpürtün. Tıraş jeli kullanmak, tahriş, kesik ve iritasyonu önlemeye yardımcı olabilir.

İPUCU 6: Hafif, nazik hareketlerle tıraş olun

Tıraş bıçağı başlığınızı Gillette STYLER'ınıza takarak, hafif ve nazik dokunuşlarla yakın bir tıraş olun. Tüm Fusion5 yedek bıçakları STYLER ile uyumludur.

İPUCU 7: Bıçaklarınızı sık sık durulayın

Tıraş sırasında bıçaklarınızı sık sık durulamak, sakalların ve tıraş kreminin bıçak kenarlarında ve başlıkta birikmesini engellemeye yardımcı olur ve tıraş makineniz en iyi performansı sunar.

İPUCU 8: Hassas kenar düzeltici ile kenarları belirleme

Tüm Fusion5 tıraş makinelerinin arka tarafında hassas bir bıçak bulunur; çene kuşağı stilini keskinleştirmek ve belirgin kenarlar yaratmak için bu bıçağı kullanın.

İPUCU 9: Durulayın, kurulayın ve nemlendirin

Yüzünüzü serin suyla durulayın. Havluyla kurulandıktan sonra cildinizi rahatlatmak için nemlendirici bir tıraş sonrası losyon veya balsam uygulayın.

Çene kuşağı sakalı stiline kavuştunuz!

Gillette bıçakları ve tıraş makineleriyle kişisel bakımda seçenekleriniz sınırsız.

Bu makale yararlı oldu mu?