Gillette’in COVID-19’a karşı mücadeleye yardımcı olmak için nasıl adımlar attığını inceleyin.Daha Fazla Bilgi Edinin
 

Gillette® FAQ

FAQ


FAQ Image Component

 1. Hangi Gillette tıraş bıçakları tıraş makinemin sapına uyar?

  En iyi tıraş performansı için, tıraş makinenizin sapı için tasarlanmış bıçakların kullanılmasını tavsiye ederiz. Bu bilgileri bulmak için, ilgili tıraş makinenize özel olan ürün ayrıntıları sayfasını ziyaret edin. Başka bir seçenek olarak, tıraş makinesi sapınızla uyumlu olan bıçakların tümü hakkında bilgi edinmek isterseniz aşağıdaki çizelgeyi kontrol edebilir ve listenin tamamını indirebilirsiniz.

  Tıraş Bıçağı Tipi Bıçak Uyumluluğu
  Fusion ProglideTıraş bıçaklarıTüm Fusion5 ProShield, Fusion5 ProGlide ve Fusion5 bıçaklarla uyumludur
  FPGŞekillendirici—Sakal Kırpıcı ve Tıraş MakinesiCTüm Fusion5 ProShield, Fusion5 ProGlide ve Fusion5 bıçaklarla uyumludur
  FusionTıraş bıçaklarıTüm Fusion5 ProShield, Fusion5 ProGlide ve Fusion5 bıçaklarla uyumludur
  Mach3Tıraş bıçakları Tüm MACH3 Bıçaklar ile uyumludur
  Yukarı dön
 2. Gillette Elektrikli tıraş makineleri ve Elektrikli olmayan tıraş makineleri arasındaki fark nedir?

  Gillette manuel bir tıraş makinesi ile aynı ana öğelere sahip elektrikli tıraş makineleri üretir, ancak bunlar açıldığı zaman titreşir. Elektrikli tıraş makineleri için AAA pil gereklidir ve saptaki elektrik düğmesine basılarak etkinleştirilebilir. Elektrikli tıraş makinesi 8 dakikadan sonra otomatik olarak kapanır ancak yeniden açılabilir. Tüm elektrikli tıraş makineleri Shower-safe® (Duş için güvenli) niteliktedir. Buna ek olarak, tüm elektrikli tıraş bıçağı kartuşları tabandaki manuel kartuş ile karşılıklı olarak değiştirilebilir; Fusion5 tıraş makinesi ailesi (Fusion5, ProGlide ve Styler) açısından ise, tüm Fusion5 kartuşlar tüm Fusion5 saplara uymaktadır.Bıçak sapınızla hangi bıçakların uyumlu olduğunu öğrenin..

  Yukarı dön
 3. Gillette müşteri hizmetleriyle nasıl iletişime geçebilir veya yorum bırakabilirim?

  Eğer Gillette ürünleri konusunda sorunuz veya yorumunuz varsa 0800 261 63 65 numaralı telefonu arayabilir veyabize e-posta gönderebilirsiniz.

  Yukarı dön
 4. Hangi Gillette tıraş makinesi sakal tıraşı ve şekillendirmesi için en iyisidir?

  Her Gillette tıraş makinesi sakalınızı yönetmenize yardımcı olma niteliğine sahiptir, ancak daha gelişmiş bir tıraş makinesi kullanmak bu işi çok daha kolay kılar.FlexBall™ Teknolojisi olan Gillette Fusion5 ProGlide Elektrikli Tıraş Bıçağı gibi çok bıçaklı bir tıraş sisteminde, her bıçağın üzerine binen basıncı azaltmak için bıçaklar arasındaki mesafe kısadır, böylece daha fazla rahatlık ve daha az tahriş sağlanır.

  Eğer sakalınız üzerinde ince ayrıntılı çalışma yapmanız gerekirse,Gillette Proglide Şekillendirici—Sakal Kırpma Makinesi ve Elektrikli Tıraş Bıçağı.Bu 3'ü 1 arada şekillendirici, manevra kabiliyeti ve hassasiyet sağlamak üzere tasarlanmış Braun® mühendisliği ürünü elektrikli kırpıcı ile eşit biçimde keser, sinekkaydı tıraş sonucu sağlar ve kenarları doğru biçimde şekillendirir.

  Sakalınızı istediğiniz biçimde şekillendirmek için fikir ve ilham almak üzereGillette bıyık ve sakal şekillendirme videolarımızagöz atabilirsiniz.

  Yukarı dön
 5. Gillette Fusion5 ProGlide bıçak ne kadar süre kullanılabilir?

  Her Fusion5 ProGlide veya ProShield bıçak bir aya kadar süre ile tıraş imkanı sağlar. Kaygan şeridin uzun süre kalıcı olmasını sağlamak için, tıraş makinenizi birlikte verilen düzenleme tablasına ya da nemli yüzeylerden uzakta, yüzü yukarı dönük olarak saklayın.

  Yukarı dön
 6. Kullanılmış Gillette bıçakları ve sapları geri dönüştürülebilir mi?

  Mevcut durumda, tıraş makinelerimiz ve kartuşlarımız geri dönüştürülebilir niteliğe sahip değildir. P&G’nin sürdürülebilirlik çalışmaları hakkında bilgi için lütfen kurumsal sürdürülebilirlik sitemizi ziyaret edin.

  Yukarı dön
 7. Gillette bana nasıl daha iyi tıraş olacağım konusunda ipuçları verebilir mi?

  Ürünlerimizi destekleyen bir asırdan uzun deneyimimiz ve yenilikçiliğimiz sayesinde, tıraş olma konusunda bildiğimiz birkaç şey var. Sitemizdeki yüz tıraşı ile ilgili öğretici yazılar ve videolar ile işe başlayın. Temel ilkeleri öğrendikten sonra, bıyık ve sakal şekillendirme konusundaki videolarımızı irdeleyebilirsiniz. Gillette YouTube™ sayfasında daha da fazla video bulabilirsiniz.

  Yukarı dön
 8. Gillette ürünleri nerede imal edilir?

  Gillette bıçakları 1905'ten bu yana Boston'da imal edilmektedir. Ürünümüze yönelik küresel talep arttığından, imalat kapasitemizi dünya çapındaki birçok ülkeyi içerecek şekilde genişletmiş bulunmaktayız. Öte yandan, Gillette'in en iyi bıçaklarını doğuş yerimiz olan Boston, Massachusetts'te gururla üretmeye devam etmekteyiz.

  Yukarı dön
 9. Vücut kıllarını tıraş etmek için neden ayrı bir Gillette tıraş makinesi kullanmam gerekir?

  Gillette BODY tıraş makinesi özel olarak erkek vücudunun bakımı (ya da bazılarının dediği üzere “erkeğin tarzını yaratması”) için oluşturulmuştur. Köşeleri veya keskin kenarları olmayan, yenilikçi, yuvarlatılmış, ileri doğru dönen başlık zorlu alanların etrafından rahat biçimde manevra yapar ve kenar çizgilerine kolayca uyum sağlar. Kaymayan, ergonomik sap duşta dahi olağanüstü kontrol sağlar ve tıraş ettiğiniz bölgelere ulaşmak için gereken farklı tutamakların tümüyle uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, olağanüstü kayma etkisi için üç adet kayganlaştırıcı şerit bulunur. Eğer gereken vücut tıraşı tekniklerini kullanırsanız Gillette BODY tıraş makinesi vücudunuzdaki kılların bakımı için mükemmel bir araç olur.

  Yukarı dön
 10. Gillette'te kariyer imkanları konusunda bilgileri nerede bulabilirim?

  Fırsatlarla ilgili ayrıntılı bilgiyi kurumsal P&G kariyer fırsatları sitemizden öğrenebilirsiniz.

  Yukarı dön