Gillette’in COVID-19’a karşı mücadeleye yardımcı olmak için nasıl adımlar attığını inceleyin.Daha Fazla Bilgi Edinin
 

Covid 19

Yardım Etmek İçin
Adım Atıyoruz

Bu zorlu zamanlarda, Gillette, çalışanlarımızın sağlık ve esenliğini korumak, dünya çapında markamıza güvenen tüketicilere hizmet etmek, çalışanları, yardım kuruluşlarını ve bu küresel salgının cephe hattında yer alan toplulukları desteklemek için üzerine düşeni yapıyor.

Bu krizin ne kadar süreceğini bilmiyoruz, ancak cesur sağlık sektörü çalışanlarımızın ve ilk müdahale ekiplerinin adanmışlıklarının ve dayanıklılıklarının daha uzun süreceğini biliyoruz. Bizim de onları desteklemeye ve onlara, tüketicilerimize ve topluluklarımıza hizmet etmeye devam etme bağlılığımız da sürecek.

Protecting Our People2x

Çalışanlarımızı Korumak

Bu küresel salgın boyunca üretim tesislerimiz faaliyetlerini sürdürüyor. Bunu yapabilmek için öncelikle çalışanlarımızı düşünmeliyiz. Çalışanlarımızı korumak, tüm dünyada başkalarının ihtiyaç duyduğu ürünleri üretme, paketleme ve sevk etmeye devam etmemize olanak tanır.

Tıp uzmanlarından yardım alarak politikalarımızı sürekli değerlendirip güncelliyoruz. Ateş taramaları, fiziksel mesafe ve sanitasyon işlemlerimizi güçlendirmek, ekip için gözettiğimiz yöntemlerden sadece birkaçı.

Sağlık Çalışanları ve İlk Müdahale
Ekiplerine Yardım

Sağlık çalışanları ve ilk müdahale ekipleri, her gün yeni COVID-19 vakalarının gerilimiyle yüz yüze ve kendilerini korumak için kişisel koruyucu ekipmana (PPE) güveniyor. Ne yazık ki şu an büyük bir eksiklik var.

Biz yardımcı olmayı taahhüt ediyoruz. Gillette olarak, dünyanın vahim bir şekilde ihtiyaç duyduğu ürünleri üretip dağıtmaya devam edebilmek için kaynaklarımızı optimize ediyoruz.

Maskeler

South Boston Massachusetts Dünya Tıraş Genel Merkezimiz, 75.000 adet N95 solunum maskesi envanterini yakın zamanda Massachusetts’teki hastanelere bağışladı.

Tıraş Makineleri

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), maskenin yüze tam oturmasını sağlamak için erkeklerin maske takmadan önce tıraş olmasını teşvik ediyor.

Sağlık çalışanları ve ilk müdahale ekiplerine bir milyondan fazla tıraş makinesi bağışlayarak dünya çapında yardımlarımızı sürdürüyoruz.

Sağlık çalışanları ve ilk müdahale ekiplerine bir milyondan fazla tıraş makinesi bağışlayarak dünya çapında yardımlarımızı sürdürüyoruz.

Group 217102x
CHINA2x

Çin’ deki P&G Bakım ekibi, bu krizi yönetmek ve toplumlarını desteklemek zorunda kalan ilk ekipti. Wuhan Bölgesi ve diğer bölgelerde ön saflarda mücadele eden sağlık çalışanlarına binlerce Gillette ve Braun tıraş makinesi ve diğer P&G ürünleri sağladılar.

Rusya’da, P&G’nin kurumsal COVID-19 afet yardım programı olan “Her Eve Bakım” programının bir parçası olarak 12.000 tıraş makinesi sağladık. 5 Nisan’da St. Petersburg tesisimizde ekip, Rus tıp uzmanları ve gönülleri için 500.000 kullan at tıraş bıçağı üretmek üzere bir bağış vardiyası düzenledi. Daha sonra şirket, bu bağışa 500.000 adet daha kullan at tıraş bıçağı ekledi ve Moskova, St. Petersburg, Moskova İli, Leningrad ili, Kemerovo, Novosibirsk ve diğer bölgelerdeki sağlık topluluklarına toplamda 1 milyon kullan at tıraş bıçağı sağladı.

RUSSIA2x
UK2x

BK’ta, İngiliz toplumunu güvende tutmak için çalışmaya devam eden NHS’nin (National Health Service) ön saflardaki çalışanlarına 47.000’den fazla tıraş bıçağı bağışladık.

Brezilya’nın Manaus tesisindeki çalışanlar, sağlık çalışanlarına Prestobarba ve Mach3 tıraş makineleri bağışladı.

Latin America2x
EUROPE2x

Avrupa çapında İspanya Kızıl Haçına 10.000 tıraş makinesi, Almanya’daki Innatura’ya 8.500 Gillette ve Venus tıraş makinesi, İtalya’daki Kızıl Haça 25.000’den fazla tıraş makinesi ve tıraş jeli bağışlamış bulunuyoruz ve gelecek haftalarda Fransa, Belçika ve Hollanda’daki Kızıl Haç ve Sağlık kurumlarına 50.000’den fazla tıraş makinesi ve tıraş kiti bağışlayacağız.

Kanada’da GlobalMedic aracılığıyla tıraş makineleri ve tıraşa hazırlık ürünleri bağışladık ve önümüzdeki haftalarda sağlık çalışanlarına 35.000 erkek ve kadın tıraş kiti bağışlamayı planlıyoruz.

ABD’de ülke çapında çalışanlara dağıtılmak üzere Direct Relief’e 20.000 tıraş makinesi bağışladık.

US  CANADA2x

Yüz Siperlikleri

Yüz siperlikleri, N95 solunum maskelerinin üzerine takılarak bunları kirlenip hasar görmekten koruyor. Bu kriz esnasında Gillette ekibi olarak, Kişisel Koruyucu Ekipman (PPE) eksikliğini öğrenince işe yarayan bir yüz siperliği prototipi oluşturmak için iş birliği yaptık ve becerilerimizden faydalandık. Prototip onaylandı ve South Boston Massachusetts Dünya Tıraş Genel Merkezi’nde çoktan üretime başladık. Massachusetts sağlık kurumlarında 100.000’den fazla yüz siperliği dağıttık ve gelecek aylarda 200.000 adet daha bağışlamayı taahhüt ettik.

Yüz Siperliği Ürün Spesifikasyon Belgemizi Görüntüleyin>

El Antiseptiği

Gillette tıraş jeli üretim tesislerimizden ikisinde el antiseptiği üretimine başladık. Hedefimiz, müşteriler, hastaneler ve yardım organizasyonlarının işlerini güvenle yapmalarına olanak tanıyan ürünler ürettiğimizden emin olmak. P&G ailesi genelinde, her hafta en az 45.000 litre el antiseptiği üretmeyi planlıyoruz.

Twitch Stream Aid

Twitch’teki iş ortaklarımızla birlikte Twitch Stream Aid için çalışmış olmaktan gurur duyuyoruz. Bu etkinlik ile 50 milyon izleyici çekip, oyun oynamalarını, yayına katılmalarını ve performans göstermelerini sağladık. Twitch yetenekleri, küresel büyük yıldızlar ve P&G’nin (Gillette ile birlikte) 1 milyon dolarlık bağışı, DSÖ COVID-19 Dayanışma Fonu’na 2,7 milyon dolar toplamamıza yardımcı oldu.

Toplumlarımızı Desteklemek

P&G’nin ürün katkıları ve ayni desteği şimdi 15 milyon doları aştı. Tüm dünyada toplumlarımızla çalışarak bağış ve katkılarımızı artırmaya devam edeceğiz. Değişmeyen hedefimiz, ihtiyaç sahibi ailelerin, P&G ürünlerinin sunabileceği temizlik, sağlık ve hijyen faydalarına sahip olabilmelerini sağlamak.

İhtiyaç sahibi ailelere fon sağlayarak tüm dünyada toplumlarımızı destekliyoruz.

İhtiyaç sahibi ailelere fon sağlayarak tüm dünyada toplumlarımızı destekliyoruz.

Group 217102x
India2x

Hindistan’daki Gillette Bhiwadi tesisinde göçmen işçilerden oluşan 800 aileyi desteklemek için gıda paketleri sağladık.

Avrupa çapında yardım çabalarına 150.000 avrodan fazla katkıda bulunduk ve bölgedeki Gillette, Venus ve Braun elçilerimizle birlikte çalışarak farkındalığı artırıyor ve yardım çabaları için fon oluşturuyoruz.

Kore ekibi, Daegu’da (COVID19’dan en kötü etkilenen kent) Devletin atadığı tıp kurumları aracılığıyla yerel sağlık çalışanlarına parasal destek ve ürün bağışı sağladı.

Vietnam’da sağlık personeline PPE satın alınması için fon sağlıyoruz. Ayrıca karantina merkezlerine ürün bağışları yapıyoruz. Ek olarak, çalışan bağışlarının yardım çabalarıyla eşleştirildiği bir programımız var. Gillette, Latin Amerika bölgesindeki bağışlarda varlığını gösterdi.

Arjantin ve Brezilya’da Kızıl Haç, Panama’da sağlık bakanlığı ve Peru’da Gıda Bankası aracılığıyla bağışlarda bulunduk. Ek olarak, bakım merkezlerine 135 milyon dolardan fazla değere sahip P&G ürünü (ve banyo lavabosu) sağladık. Bu girişim, evsizler ve gaziler de dahil olmak üzere korunmasız topluluklara yardımcı olacak.

Group 217132x

P&G’nin COVID-19’a Kurumsal yanıtı hakkında daha fazla bilgi alın.